TÜM BEL SEN 30 YAŞINDA

YEREL YÖNETİM EMEKÇİLERİNİN GERÇEK ÖRGÜTÜ TÜM BEL SEN 30 YAŞINDA Tüm Bel Sen kuruluşunun 30. yılında Kocaeli’de ki kurucularından efsane Başkan Bedriye Yıldızeli ve bu günkü Tüm Bel Sen Kocaeli..

TÜM BEL SEN 30 YAŞINDA
Son Güncelleme: Whatsapp

YEREL YÖNETİM EMEKÇİLERİNİN GERÇEK ÖRGÜTÜ TÜM BEL SEN

30 YAŞINDA

Tüm Bel Sen kuruluşunun 30. yılında Kocaeli’de ki kurucularından efsane Başkan Bedriye Yıldızeli ve bu günkü Tüm Bel Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş birer açıklama yaparak 30. yılı kutladılar.

Bedriye Yıldızeli…

Tüm Bel Sen benim gençliğim mücadelem. Kuruluşunda bulunmaktan onur duydum. Başkanlığını gururla yürüttüm. Bugün 30 yaşında. Bu yolda emek koyanlara bin selam olsun diyerek sosyal medyada paylaşım yaptı.

Erdal Karakuş ise açıklamasında şunları söyledi…

            “Sendikasız demokrasi, toplu sözleşmesiz sendika olmaz” şiarıyla kurulup, kamu emekçileri adına ilk toplu sözleşmeyi imzalayan yerel yönetim emekçilerinin gerçek örgütü TÜM BEL SEN’in 30. kuruluş yılı kutlu olsun.   

            Emek, demokrasi, barış ve özgürlükler mücadelesinde 30 yıllı geride bıraktığımız bu gün bizler için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadelemizi daha da ileri taşıma günüdür.

İçinden geçtiğimiz günler insanca yaşam koşullarımızın her geçen gün daha da daraltıldığı zorlu ve çetin günlerdir.

            Tüm insanlığın yaşamını tehdit eden pandemi koşullarında emekçilere ya sağlıksız koşularda çalışarak virüsten ya da işsiz kalarak açlıktan ölmeyi dayatan neo-liberalizmin baskı ve sömürü uygulamaları her geçen gün daha da yoğunlaşıyor. İşyerlerinin kapanması ya da patronları kar hırsıyla yüz binlerce emekçi işsizliğe ve geleceksizliğe itiliyor. Ekonomik krizin tüm faturası emekçilere, yoksullara kesilerek pandemi bahanesiyle var olan haklarımız da gasp edilmeye, kölelik koşullarında yaşama zorlanıyoruz.

            İşte biz TÜM BEL SEN’liler de kökleri bu toprakların yüzyıllar öncesine dayanan bu direniş geleneğinin bir parçası olarak 30 yıldır her türlü baskı ve zulme karşı kesintisiz bir şekilde sürdürdüğümüz mücadelemizi geçmiştekinden çok daha kararlı bir şekilde devam ediyoruz.

Laik ve demokratik bir ülke, baskı ve sömürünün olmadığı gerçek bir    adalet, barış ve özgürlük için her gün daha kararlı, her gün daha güçlü mücadeleye devam ediyoruz.   

            Çünkü özgürlüklerin daim olduğu çağdaş bir ülkede eşitliği, kardeşliği ve barış içinde birlikte bir yaşamı yaratacak olanlar bizleriz.

            Gelecek güzel günleri, birliğimiz, dayanışmamız ve mücadelemizle yaratacağımıza olan inancımızla tüm örgütümüze saygı ve sevgilerimizi sunuyor, daha nice yıllarda birlik ve mücadelemizin sürmesi dileğiyle bir kez daha 30. kuruluş yılımızı kutluyor,bugüne dek Kocaeli’de yürüttüğümüz mücadelemizin halkımız ve kamuoyuna ulaşmasını sağlayan “Fedakar Kocaeli Basın Emekçilerimize” sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Erdal Karakuş

Tüm Bel Sen

Kocaeli Şb. Bşk.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.