“TEK FİRMA İLE İHALE OLUR MU?”

TAHSİN TARHAN SORUYOR: “TEK FİRMA İLE İHALE OLUR MU?” Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ilçeler için direk ve direk tipi yön bilgilendirme panoları temin ve yerine montajı ile duvar tabelası..

“TEK FİRMA İLE İHALE OLUR MU?”
Son Güncelleme: Whatsapp

TAHSİN TARHAN SORUYOR: “TEK FİRMA İLE İHALE OLUR MU?”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ilçeler için direk ve direk tipi yön bilgilendirme panoları temin ve yerine montajı ile duvar tabelası ve kapı numarası temini ihalesini değerlendiren CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini devam ettirmek için elbette ihale düzenlemeli, hizmet ve mal alımı yapmalıdır. Ama tek firma ile ihale olur mu?” diye sordu.

“Kocaeli’de bu işi yapacak firma yok mudur?”              

Tahsin Tarhan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını dikkatle takip ettiklerini belirterek, “Bu şehir bizim şehrimiz. Yapılan her doğru işin arkasında olduk ve olacağız. Ancak bu şehrin ve halkının yararını gözardı ederek yapılan her işin de karşısında olacağız. Yanlışa yanlış diyeceğiz. Yapılan bu ihaleyi detaylı olarak inceledik. İhale açık usulle yapılıyor İstanbul’dan bir firma katılıyor ve o firmaya ihale veriliyor. Böyle ihale olur mu? Tek firma ile ihale yapılır mı? İhale belgelerini alan 3 kişi var ama ihaleye başvuran tek firma var ve o firmaya ihale doğrudan verilmiş. Bu halkın kaynaklarını adil, hesap verebilir bir şekilde kullanmak istiyorsan teklif ve rekabet koşulları oluşmadı der yeniden ihaleye çıkarsın. Tek firma ile ihale yapmazsın” dedi.

“Öncelik halkın sorunlarının çözümü olmalı”

Tarhan, ihaleye giren tek firmanın İstanbul firması olduğuna da dikkat çekti. “Kocaeli’de direk ve yön panosu yapacak yeterlikte firma mı yok?” diyerek tepkisini belirten Tarhan, 571 bin TL bedelli ihalenin zamanlamasını da eleştirerek, bütçenin öncelikli olarak vatandaşın pandemi döneminde artan ekonomik sorunlarının çözümü için kullanılmasının önemini de vurguladı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.