Tahir Büyükakın 23 Nisan’ı bugün kutladı…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pandemi nedeniyle sembolik olarak ve erken kutlanıyor. Her ne kadar bugün yarım yamalak kutladığımız Milli Bayramlardaki eski ruhu bulamasak da coşkuyla kutlayacağımız günleri..

Tahir Büyükakın 23 Nisan’ı bugün kutladı…
Son Güncelleme: Whatsapp

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pandemi nedeniyle sembolik olarak ve erken kutlanıyor.

Her ne kadar bugün yarım yamalak kutladığımız Milli Bayramlardaki eski ruhu bulamasak da coşkuyla kutlayacağımız günleri umutla bekliyoruz…

Çocukların, annelerin, babaların ve ülkemizdeki tüm canlıların karnı tok, sırtı pek ve barış içinde, namerde muhtaç olmadan mutlu yaşayacağı günleri de göreceğiz elbet.

Bu amaçla çocuklarımıza tam bağımsız bir bir ülke, kendi kendine yetebilen bir ülke, kırları maden şirketlerine peş keş çekilmeyen bir ülke, eğitimin, sağlığın parasız olduğu bir ülke bırakmak için çalışan ve emek harcayan idealist ruhlu yöneticilere selam olsun…

23 Nisan bu insanlarla ve çocuklarla kutlu olsun…

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’da bugün 23 Nisan Bayramını temsili olarak makamında kutladı…

Umuyorum ki yoksul mahallelerindeki çocuklar içinde bir şeyler düşünmüştür…

Konu ile ilgili haber şöyle…

Başkan Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başkanlık makamını 2. Sınıf öğrencisi Eda Atalay’a devretti.

Başkan Büyükakın, makamını 2. sınıf öğrencisi Atalay’a bıraktı


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başkanlık makamını İzmit Emek Dayanışma İlkokulu 2. Sınıf öğrencisi Eda Atalay’a devretti. Çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu ifade eden Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Çocuklar bizim her şeyimiz, onların yaşamlarında güzelliklerin hakim olması ve aydınlık gelecekleri için fedakarlıkla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

ATALAY VE BÜYÜKAKIN ARASINDA HOŞ KONUŞMALAR YAŞANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bu koltuğu kendisine verdiği için Başkan Büyükakın’a teşekkür eden Atalay, “Ben arkadaşlarım ile birlikte 2 yıldır 23 Nisan’ı kutlayamıyoruz. Önümüzdeki yıllarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayabilmek için bir önerim var. Haydi büyükler aşıya” dedi. Ziyaret sırasında Başkan Büyükakın, öğrenci Atalay’a “Ben okula gideyim sen başkanlık yap” teklifine bulundu. Başkan Büyükakın’ın teklifine Atalay “Efendim siz başkan olarak daha iyisiniz diye düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN, ATALAY’IN İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRECEK

Çocuk bayramı dolayısı ile başkanlık koltuğuna oturan öğrenci Atalay, İzmit Emek Dayanışma İlk ve Ortaokuluna Resim ve Müzik Atölyesi, Okul Kütüphanelerinin büyütülmesi ve arkadaşları ile rahatça spor yapabilecekleri yeni spor alanların oluşturulmasını istedi. Başkan Büyükakın, Atalay’ın isteklerini “Tamam Başkanım” şeklinde cevapladı ve isteklerin yerine getirileceğini ifade etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.