SMMM, ÖZCAN ÇAKIR’IN BAŞKANLIĞINA HAZIRLANIYOR

KOCAELİ SMMM’de, Oda seçimleri yaklaşırken Başkan adayı Özcan Çakır üyelerden yeterli desteği almış gözüküyor.

14-15 Mayısta yapılacak olan seçimlere gireceği listesi hazır…

Önceki dönem Başkanlarında desteğini alarak listesindeki isimleri düzenlediği iftar programında açıkladı. Diyalog grubunun adayı olarak seçime hazırlanan Özcan Çakır ve arkadaşlarına başarılar diliyoruz…

DİYALOG GRUBU İFTAR PROĞRAMI ve KURULLARIN ADAY TANITIM TOPLANTISI
Grubumuz Başkan Adayı SMMM Özcan ÇAKIR 28 Nisan 2022 Perşembe Akşamı İftar Programında Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu Adaylarını açıkladı.
Yahya Kaptan Mah. İzmit Kandıra Kara Yolu Cad. No: 21/B İzmit-Kocaeli (Kandıra Yolu Üzeri Otogar kavşağı geçince Shell Benzin İstasyonu Yanı) REFİYE RESTAURANT adresinde yapılmıştır.


Özcan ÇAKIR KİMDİR ?
1972 yılında Kandıra ‘da  doğdum. İzmit Ticaret Lise’sinden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdim. Kocaeli Üniversitesi ‘nde Denetim Muhasebe ve Finans Bölümünde Yüksek Lisans yaptım. 17 Yıllık Mali Müşavirim. 2008-2010 ve 2010-2013 yıllarında Odamızın Mesleki Dayanışma ve Sosyal Faaliyetler  Komisyonunda görev aldım.  2013-2016 yılında Disiplin Kurulu Üyeliği, 2016-2019 yılları arası ise Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı ve halen 2019-2022 yılları ise Disiplin Kurulu Başkanlığı görevinde bulundum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 


BASIN BİLDİRİSİ 28.04.2022
Toplantımıza katılan Kocaeli SMMM Odası önceki dönem başkanı Fikret GÖKMEN, Odamızın önceki dönem ilk KADIN MECLİS BAŞKANI Okşin BECET, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Engin EROĞLU, Denetleme Kurulu Üyesi Cemalettin KÖKSAL, Önceki dönem Disiplin Kurulu Başkanı Rüstem ÇAKAL, Önceki dönem Oda Başkan Yardımcısı Remzi ÖZCAN, Bağımsız Denetçiler Federasyon Başkanı Bağımsız Denetçi Mali Müşavir Dr. Şakir SÜLOĞLU, meslek duayenlerinden Suavi OKTAY, Hasan ÇİÇEK, Adnan KOÇ, Mehmet Emin ARSLAN ve meslektaşların geniş katılımıyla gerçekleşti.

Kocaeli SMMM Odası önceki dönem Başkanı SMMM Fikret Gökmen “Kendisinin bir sonraki dönem kesinlikle aday olmadığını, Diyalog GRUBU Adayı SMMM Özcan ÇAKIR ‘ın ve ekibinin odayı en iyi şekilde temsil edeceğini, başarı ile yöneteceğinden emin. Kendilerini başarılar dilerim.”
Kocaeli SMMM Odası İlk Kadın Oda Meclis Başkanı SMMM Okşin BECET ise yapmış olduğu konuşmada “Ben Diyalog Grubu ile meclis başkanı seçildim, Başkan Adayı SMMM Özcan ÇAKIR ‘ın da almış olduğu görevleri başarı ile yapmış meslektaşımız, başkanlığı grup arkadaşları ile güzel çalışmalar yapacağından eminin, kendisine çıkmış olduğu yolda başarılar dilerim.”
SMMM ÖZCAN ÇAKIR KONUŞMASI
Sayın üstatlarım, meslektaşlarım ve değerli basın mensupları iftar ve Aday Tanıtım Toplantımıza hoş geldiniz, hepinize teşekkür ederim. Sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
İlk önce geçen hafta vefat eden Değer üstadımız, abimiz ve açıkçası çok değerlimiz YMM Abdurrahman Çınar ‘ı rahmetle anıyoruz ve mekanı cennet olsun inşallah. Diğer yitirdiğimiz üstatlara ve meslektaşlarımızı da rahmetle anıyoruz.
Ben ve ekip arkadaşlarım mesleki olarak belirli birikime sahip, meslek odamızın başkanlık, yönetim kurullarında, değişik komisyon ve kurullarında görev almış meslektaşlardan oluşmaktadır.
Amaç, kişisel kavgalardan uzak, kurumsal yaklaşımla barışçıl çözüm odaklı yönetmek, tarafsız, şeffaf, ayrıştıran değil birleştirici, meslektaşı yermek yerine korumalı ve doğru yönlendirecek şekilde bir sistem kurmak ve bu sistem hiç değişmeden yeni meslektaşları eğitmek ve gelecekte yönetime aday olmalarını sağlamak.
Neden yeni meslektaşların kurullara gelmesi gerek? Çünkü bir yönetici geliyor koltukta yetki alıyor ve 3-5 dönem yönetim koltuğunu bırakmamak için hırsa bürünerek mesleğe zarar vermekten başka bir olay olmuyor. Sonrasında kavgalar başlıyor…
Öncelikle odamızın internet sitesini hızlı bir şekilde tüm meslektaşların ihtiyaçlarına uygun hale getireceğiz. Meslektaşlarımızın başka odaların internet sitesinden değil kendi odasından faydalanması için internete ve teknolojiye yatarım yapacağız. Siteyi bilgi deposu halinde getirip, mesleki sorunları hızlı bir şekilde çözüme kovuşturacağız. Bunun için de Odamızın Danışma Kurulu ‘nu güncel hale getireceğim.
Meslekte tecrübeli üstatlarımızın tecrübelerinden faydalanacağız. Uzman oldukları konularda meslektaşlarımıza ve stajyerlerimize mesleğe adanmış hayat tecrübelerinden faydalanmaları için toplantı, söyleşi ve serbest kürsü günleri yapacağız.
Adaylık açıklamamda projelerimi açıklamıştım. Onlara ilave olarak Odaya Sosyal Tesis Kazandırılması için ne gerekirse yapacağım. Sosyal tesis için odamızın önündeki alan veya başka bir alanın sosyal tesis olması için ben ve arkadaşlarım mücadele edeceğiz.
Çevre Duyarlı olduğumuzu her alanda göstereceğiz.
Başkan seçilmem halinde Mesleğini ve meslektaşlarını seven, her anlamda daha iyi şartlar sunabilmek için tüm enerjim ile çalışmaya ve üretmeye devam edeceğim. Odaya farklılık getirmeye, meslektaşlarının olanaklarını üst seviyelere taşımaya ben ve ekip arkadaşlarım fazlasıyla kararlıyız.
Ben ve ekip arkadaşlarım yetki istiyor ve bu yetki için 14-15 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak Genel Kurul’a TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI davet ediyorum.
Yapılacak olan seçimin meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diler, hepiniz sevgi ve saygı ile selamlarım.

SMMM ÖZCAN ÇAKIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.