Migros Depo işçileri Emek Partisi’ni ziyaret etti

Migros Depo işçileri, Kocaeli Emek ve Demokrasi Bileşenlerinin kendileri ve Baldur işçileri için gerçekleştirdiği basın açıklamasının ardından Emek Partisi’ni ziyaret etti. Direnişte olan işçilerin kazanımı için neler yapabileceğine ve çözüm..

Migros Depo işçileri Emek Partisi’ni ziyaret etti
Son Güncelleme: Whatsapp


Migros Depo işçileri, Kocaeli Emek ve Demokrasi Bileşenlerinin kendileri ve Baldur işçileri için gerçekleştirdiği basın açıklamasının ardından Emek Partisi’ni ziyaret etti. Direnişte olan işçilerin kazanımı için neler yapabileceğine ve çözüm yollarına dair sohbetin gerçekleştirildiği ziyarette, dayanışma vurgusu ön plana çıktı. 
“DİRENİŞİMİZ SÜRÜYOR”
Ziyarette konuşan Depo, Liman, Tersane, ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-SEN) Genel Başkanı Murat Bostancı, direnişlerinin sürdüğünü belirterek, “Migros Depoda direnişe devam ediyoruz. Kasa kilitleme, şirketin önünde basın açıklamaları gibi eylemlerimiz onları sıkıştıran bir hale geldi” dedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelen müfettişlerin depoyu denetlediğini aktaran Bostancı, “Bakanlıktan gelen müfettişler çadırlarımıza gelip bizi dinledi ama bize henüz bir bilgi verilmedi. Biz deponun önünde direnişimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Siz de bize destek veriyorsunuz, arayıp soruyorsunuz, haberimizi yapıyorsunuz. Desteğiniz için sizlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. 
“BİRLİKTE MÜCADELE”

Ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını söyleyen Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ise, “Mücadelenizi destekliyoruz, her zaman yanınızdayız. Dağıtacağımız bildirilerle, asacağımız afişlerle yanınızda olmaya da devam edeceğiz. Biliyoruz ki siz kazanırsanız bütün işçi sınıfı kazanacak. O yüzden mücadelenizi her alanda destekliyoruz. Ücretsiz izin ve Kod 29 uygulaması işçiler için katlanılamaz bir duruma geldi. Açlığa itilen işçiler birlikte mücadele ederek bu saldırıları püskürtecektir” dedi. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.