Kuruçeşme Tramvay Güzergahı Hakkında

İlgili bir okurumuzun gönderdiği tramvay soruları…Şeffaflık istiyor insanlar yapıyoruz, oluyor değil de nasıl yapıyorsunuz diyor yani, onu da bir açıklayın diyor yani… Tramvay güzergahının  E-5 üzerinden çelik köprü yapılarak,  Kuruçeşme’ye..

Kuruçeşme Tramvay Güzergahı Hakkında
Son Güncelleme: Whatsapp

İlgili bir okurumuzun gönderdiği tramvay soruları…Şeffaflık istiyor insanlar yapıyoruz, oluyor değil de nasıl yapıyorsunuz diyor yani, onu da bir açıklayın diyor yani…

Tramvay güzergahının  E-5 üzerinden çelik köprü yapılarak,  Kuruçeşme’ye uzatılacağı açıklandı. Fakat şu soruların cevabı yapılan açıklamada bulunmamaktadır.

1-) Bu ihalenin başlama ve bitiş tarihleri nedir?

2-) Çalışma süresince E-5 ve Otoban araç trafiği aksatılacak mı? Bu güzergahlarda hangi önlemler alınacak?

3-) Tramvay için yapılacak köprü eğimi yüzde kaç olacak? Bu eğimi tırmanmak için Tramvay tahrik sistemi gücü  uygun mu? Yoksa tahrik sisteminde değişiklik gerekecek mi? Bu değişim maliyeti ne olacak?

4-) Yapılacak Tramvay köprüsü plajyolu bölgesinde oluşacak ölü alan, kullanılamayacak yanyol sebebi ile trafik akışında nasıl bir düzenleme yapılacaktır? Yıkılacak yaya üst geçitleri maliyetleri hesaplandı mı? İhale kapsamında mı?

5-) Tramvay güzergahının uzatılması için yapılacak köprü ve üzerine dikilecek elektrik iletim hat direkleri şehrin dokusuna uygun olacak mı? Oluşturacağı tehlikeler için hangi önlemler alındı?.

6-) Tramvay güzergahının yükseltilmesi ile binalara yakın geçecek tramvayın, kişilerin mahremiyeti ihlal edilmeyecek mi?

7-) Mevcut köylü pazarı müşterileri durakların uzak olması sebebi ile bu hizmetten faydalanamayacaktır. Bu konuda bir çözüm düşünülmüş müdür?

8-) İnşaat aşamasında yıkılacak 3 adet yaya üstgeçidi için alternatif çözüm düşünüldü mü? Yayaların yapılacak bu çalışma süre içinde nasıl bir güzergah izleyeceği ile ilgili çözüm var mı?

9-) Tramvay güzergahının Kuruçeşme istikametine uzatılmasından sonra güzergahın bu istikamette nereye uzatılacağı ile ilgili plan yapılmış mıdır? Kuruçeşme sonuna yapılacak tramvay depo alanı ileride yapılacak yatırımlara engel olmayacak mı?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.