Kürsü Meselesi…EKMEK VE ONUR

İyi Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı polemik haline gelen “kürsü meselesi” hakkında bir açıklama yaparak Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in İdari Amir Mehmet Durmuşoğlu’nu görevden almasını eleştirdi… Durmuşoğlu’nun..

Kürsü Meselesi…EKMEK VE ONUR
Son Güncelleme: Whatsapp

İyi Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı polemik haline gelen “kürsü meselesi” hakkında bir açıklama yaparak Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in İdari Amir Mehmet Durmuşoğlu’nu görevden almasını eleştirdi…

Durmuşoğlu’nun suçu…

Muhalefet partilerine 19 Mayıs töreni için belediyenin kürsüsünü tahsis etmekti…

Aynacı’nın konuya ilişkin açıklaması ise şöyle…

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden “Kürsü Meselesi” ne ilişkin açıklamamızdır. 

Belediye Başkanı’nın açıklamasında dayandığı madde metni, 2016 yılında yürürlükten kaldırılmıştır. Buna rağmen kaldırılmış bir maddeye dayanarak yapmış olduğu açıklamada kamu kurumunu zan altında bırakmıştır. 

Anayasa’nın 34.maddesi bizlere, hiçbir kurumdan izin almaksızın program yapma hakkı vermektedir. 

Bizler yalnızca mülki idare amirine “bildirim” yapmakla yükümlüyüz. Gerekli yükümlülüklerimizi, 01.05.21 sayı numaralı kaymakamlık makamına sunulan dilekçemizle yerine getirdik. 

Uzun yıllar ilçemizde avukatlık yapan Belediye Başkanımızın, anayasamızın maddelerini ve siyasi partilerin yükümlülüklerini bilmiyor olması imkansızdır. 

Kendisi bunları çok iyi bilmesine rağmen, devletin resmi kurumlarını provoke çabası içerisindedir. 

Gelelim “Kürsü Meselesine”… 

Konunun aslı, muhalefet partilerine 19 Mayıs töreni için belediyenin kürsüsünü tahsis eden Mehmet DURMUŞOĞLU nun idari  amirlik görevine son verilmesi olduğunu biliyoruz. 

Milletin Kürsüsü milletin malıdır. 

 Milletin malını kimden esirgiyorsunuz? 

 Meselenin özü budur. 

Yaptığınız açıklamada kimsenin ekmeğiyle oynamadığınızı söylüyorsunuz… O zaman bu kişinin idari amirlik görevine neden son  verilmiştir? 

Ekmek sizler için sadece maddiyatı ifade edebilir ancak bizler için ekmek eşittir emek, alınteri ve gurur demektir. Görevine son verdiğiniz idari amirin emek, alınteri ve gururuyla oynanmamış mıdır? Sayın Ali Yıldırım SEZER; 

dalet 

iyakat 

İ stişare 

Sloganları ile çıktığınız bu yolda, yapılan bu haksız görevden alma, kutuplaştırma, kamu kurumlarını zan altında bırakma tutumunuzu nereye sığdırmaktasınız? 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.