Körfez Halkı bu bayat numaraları yemez kardeşim…

Nasreddin Hoca’ nın evine gece hırsız girer, evde ne var ne yok götürür. Sabahleyin komşuları toplanır, Hocaya sorular ile yüklenirler. – Hocam kapıyı açık mı bıraktın yoksa? – Hocam şu..

Körfez Halkı bu bayat numaraları yemez kardeşim…
Son Güncelleme: Whatsapp

Nasreddin Hoca’ nın evine gece hırsız girer, evde ne var ne yok götürür. Sabahleyin komşuları toplanır, Hocaya sorular ile yüklenirler.

– Hocam kapıyı açık mı bıraktın yoksa?

– Hocam şu eski pencereleri değiştir diye sana kaç defa söyledik.

– Bir köpek alsaydın, böyle olur muydu?

– Hocam o kadar sesi duymayacak kadar nasıl derin uyudun?

Nihayet Hoca dayanamaz ve “Yahu tamam, iyi güzel de kabahatin tümü benim mi? Hırsızın hiç mi suçu yok?” der.

Körfez Belediye Meclisinde yaşanan üzücü olayın ardından aynen böyle bir durum yaşanıyor. CHP Grup Başkanvekili Erkan Uygun’a karşı bir linç kampanyası başlatıldı.

İyi de kardeşim Şener Söğüt’ün hiç mi suçu yok?

Olayı şöyle bir inceleyelim. Nedenlerine bakalım.

“parsel parsel satıyorsunuz, sattınız, bundan sonra da satmaya devam edecek misiniz?”

“Evet Körfez yararına bir proje olursa satmaya devam edeceğiz”

Çok önemli bir soru ve önemli bir cevap…

Körfez Belediyesinin bütçesine, borçlarına ve gelirlerine baktığınızda şu an Körfez’in dünyanın en gelişmiş, yoksulu kalmamış, refah seviyesi çok yüksek olan ve çok modern akıllı bir kent olması gerekirken insanlar Halk ekmek büfesi bile bulmak için çok engeller aşmak zorunda.

Belediye bir emlak ofisine dönmüş, durmaksızın yer satıyor…

Halka hizmet adına uyduruk işlerden başka bir şey yok…

Peki bu paralar nereye gitti, kim götürdü, nasıl buharlaştı?

Sayıştay raporlarında kısmen görmek mümkün…

Bu durumun bilincinde olan Erkan Uygun Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün tahriklerine kapılarak sesini yükselterek tartışmayı devam ettirdi..

CHP Grup Bşk. Vekili Erkan Uygun’a “mikrofonu alın elinden, adam değilsin” gibi sözlerle daha çok tahrik ederek olayı büyümesine neden olan Şener Söğüt bir mağduriyet yaratmak istiyor, çünkü tartışmayı başka bir yöne çekmek istiyor.

Ve böylelikle cevap veremediği sorulardan kurtulduğunu sanıyor.

  • Önce Belediyenin tüm borçlarını ödediklerini iddia ediyorlardı reklam yapıyorlardı sonra belgeler ortaya çıkınca SSK borçlarını ödedik dendi ki, buda gerçek değil halen borç var.
  • Belediyeye ait mülkler hep değerinin çok altında satılırken bu sorulara kamu yararına projeler yapılacak gibi kılıflar uyduruluyor.
  • Bugüne kadar elle tutulur bir proje yok, hayata geçen tek proje olan Üniversite de Milli Emlağa devredildi.
  • Belediye sahte iş bitirme belgeleri ile soyuldu iddialarıyla çalkalanırken Körfez Belediyesinin borçlarının neden kaynaklandığı hakkında hiç bir soruşturma ve araştırma yaptırmayan Şener Söğüt’ün borç kapatma hevesinin altında geçmişe bir sünger çekmek mi olduğu da konuşulanlar arasında.
  • Nitekim bu sahte İş Bitirme belgelerinde Şener Söğüt’ünde firmasının olduğunu Fevzi Canbaz bir söyleşimizde anlatmıştı.
  • Yıllardır çok yüksek geliri ve bütçesi olan Belediyenin neden böyle borçlandırıldığını merak etmeyenler Parsel, parsel satıyorsunuz diye soru soran Erkan Uygun’a linç başlattılar ve haysiyet cellatlığı yapıyorlar.
  • Bu haysiyet cellatlığını yapanların başında da 3 çocuğunu işe sokan AKP’li ilçe Başkanının olması ise Şener Söğüt’e diyet borcunu mu ödüyor sorusunu aklımıza getiriyor.
  • Kadın Meclis üyesi Sevgi Yaman Kel’e “Kadınlığını bil, otur yerine” gibi azarlamaya kalkmaları vs. hepsi “Körfez Belediyesinde oynanan borçları kapattık oyununun” bir parçası.
  • Sayıştay raporlarında yazan usülsüzlükleri araştırıp, Belediyeyi bu borcun altına sokanlardan hesap sormayanlar, bu paraları buharlaştıranlardan almaya değil Belediyenin mallarını satarak borçları bitirdik diye övünmelerine hakkı yoktur.
  • Körfez Belediye Meclisinde Şener Söğüt bilinçli bir tahrik operasyonu ile Erkan Uygun’u kamuoyu karşısında değersizleştirmeye çalışarak aynı zamanda pasifize etmeyi hedefliyor.

Tartışma mecrasından uzaklaştırılıp içine Hüseyin Avni Şirin’in adını da dahil ederek kendilerine haklılık payı çıkartmaya çalışan Şener Söğüt her şeyden önce şeffaf olmayı denesin.

Bu borçların neden kaynaklandığını ve paraların nasıl buharlaştırıldığını araştırsın, önceki dönem Belediye Başkanlarının yaptığı işleri mercek altına alsın, yargıya taşısın ve tüyü bitmedik yetimin hakkını yiyen her kimse ondan hesap sorsun.

Geçmişin üzerine sünger çekmek ve unutturmak için adını borçları ödedik koyarak Halkın mallarını neredeyse yarı fiyatlarına sağa sola dağıtmaktan vaz geçsin.

Erkan Uygun davasında haklıdır, o kadar tahrik sonucu kim olsa aynı şeyi yapardı, muhalefet Meclis üyelerinin görevi neyse onu yapmıştır ama provake edilmiştir.

Körfez Halkı bu bayat numaraları yemez kardeşim…

FEVZİ CANBAZ SAHTE İŞ BİTİRME BELGELERİNDE KİMLERİN İSİMLERİ OLDUĞUNU BU SÖYLEŞİDE AÇIKLAMIŞTI

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.