Kocaeli halkını susuz bırakamazsınız

Kocaeli’de İSU ve Büyükşehir Belediyesinin öngörüsüzlüğü nedeni ile su kesintileri gündemde. Bugüne kadar Sefa Sirmen’in mirası üzerine oturup, oturdukları yerden ahkam keserek kent yönettiklerini iddia edenlerin Kocaeli’yi 2 gün susuz..

Kocaeli halkını susuz bırakamazsınız
Son Güncelleme: Whatsapp

Kocaeli’de İSU ve Büyükşehir Belediyesinin öngörüsüzlüğü nedeni ile su kesintileri gündemde.

Bugüne kadar Sefa Sirmen’in mirası üzerine oturup, oturdukları yerden ahkam keserek kent yönettiklerini iddia edenlerin Kocaeli’yi 2 gün susuz bırakmaları söz konusu.

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı da bu duruma tepki göstererek “Kocaeli Halkının en çok ihtiyacı olduğu zamanda yani Pandemi döneminde susuz bırakamazsınız” dedi.

Harun Yıldızlı konu hakkında şunları söyledi…

“Bugüne kadar aklınız neredeydi?”

TCDD’nin Yuvacık’taki çalışması sebebi ile İSU’nun Kandıra dışındaki Kocaeli’deki tüm ilçelerde 28-30 Aralık tarihleri arasında 48 saat boyunca su kesintisinin yaşanacağını duyurmasına tepkiler büyüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı da pandemi sürecinde böyle bir kesintinin yaşanmasına “Bugüne kadar aklınız neredeydi” şeklindeki sözleriyle tepki gösterdi.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülen söz konusu çalışmanın uzun süredir ertelendiğini ifade eden Başkan Yıldızlı, “İSU Genel Müdürü Ali Sağlık bugünkü su kesintisi hakkında yaptığı duyuruda Gebze Köseköy hattı üzerinde ihtiyaç duyulan 3. ve 4. Peronların yapım çalışmasının Yuvacık’tan gelen ana isale hattı üzerinden geçecek olması sebebi mecburi bir taşımanın yapılacağını söyledi.

Ancak tüm kent kamuoyu biliyor ki bu işlem yıllardır seçim dönemi vs. denilerek ertelenmekteydi. Halkı düşünmeyerek yine kolları sıvayanlar koronavirüs salgınının pik yaptığı, önlemlerin arttırıldığı ve hijyenin en önemli olduğu bir dönemde 2 gün boyunca suyu keserek hat taşıma kararı aldı.

Bugüne kadar aklınız neredeydi? Derhal bu yanlıştan dönün. Böyle bir süreçte kendi keyfinizce sürekli olarak ertelediğiniz taşıma işini pandemi dönemine getirip, sadece ‘önlem alın’ diyerek Kocaeli halkını susuz bırakamazsınız”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.