İzmit Belediye başkanlığı babasından mı miras kalmıştır

İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’i bilenler bilir de bilmeyenler için söyleyelim , kendisi CHP’den belediye başkanı seçilmiştir. Ancak seçildiği günden beri yaptığı atamalarla CHP’lileri üzmektedir. CHP Kocaeli kamuoyu..

İzmit Belediye başkanlığı babasından mı miras kalmıştır
Son Güncelleme: Whatsapp

İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’i bilenler bilir de bilmeyenler için söyleyelim , kendisi CHP’den belediye başkanı seçilmiştir. Ancak seçildiği günden beri yaptığı atamalarla CHP’lileri üzmektedir.

CHP Kocaeli kamuoyu Fatma Kaplan Hürriyet’in atamalarındaki mantığı anlamamakta, her atamadan sonra daha çok şaşırmakta, öfkelenmekte, ancak ne yazık ki özel sohbetlerde gündeme gelen eleştiriler, parti organları içinde eleştiriye dönüşmemektedir.

Mutlaka sebebi vardır ya da olmalı, eminim insanlar zamanı gelince eleştirilerini yapacaklardır, yapmalılar!…

Ben ise kendi adıma fısıltı yolu ile eleştiriden yana değilim. Bu konudaki düşüncelerimi söylemenin zamanı gelmiştir….

Fatma Kaplan Hürriyet en son, Eğitim-Bir. Sen üyesi bir okul müdürünü kendisine başkan yardımcısı yapmıştır.

İşte bu atama tüm CHP kamuoyunun derinden yaralamıştır. Bu arkadaşı şahsen tanımam. Mutlaka başarılı bir insandır, ona sözüm yok. Ancak kendisi Eğitim-bir.Sen üyesi olarak siyasi düşünceleri net bir insandır.

O halde bu arkadaşın CHP ile ne gibi bir alakası vardır, bunu Fatma Başkan yanıtlarsa çok sevinirim?

İzmit Belediye başkanlığı babasından mı miras kalmıştır ki canı istediği gibi davranabilmektedir? Bu ülkedeki AKP, Saadet Partili ya da MHP’li herhangi bir belediyede herhangi bir CHP’li, demokrat ya da devrimci biri çalışabilmekte midir ki, Fatma Hanım CHP’li bir belediyeye böyle bir atama yapabilmektedir?

Bu arada Kocaeli CHP il başkanı ve İzmit CHP ilçe başkanı bu atama ile ilgili ne düşünmektedirler açıkçası merak etmekteyim?

Kendilerinin hiç sesi sedası çıkmamaktadır, bu durum Kocaeli CHP kamuoyunu hayretlere gark etmektedir…

Ve son olarak da şunu CHP genel merkezindeki görkemli odalarında oturmakta olan saygıdeğer genel merkez yöneticilerine söylemeliyim ki ülkemizdeki CHP’li bütün belediye başkanları CHP tabanına çok uzak durmaktadır, hiç bir belediye başkanının, CHP tabanı ile bağı yeterli düzeyde değildir, elbette bu benim gözlemim, kişisel eleştirimdir, devletliler, bunu inceleyip, doğruluk payını araştırırlarsa iyi olur kanaatindeyim…

Bilmem büyük belediye başkanımız sayın Fatma Kaplan Hürriyet, benim gibi bir garip yurttaşın sorularını lütfedip(!) yanıtlar mı? Bu arada atanan arkadaşımıza da üstün başarılar dilerim.

Ve bu satırlar dost sözüdür, malum ”dost sözü acıdır!”…

Yaşar Uzun( Hüzünlü Bir Adam)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.