Harun Yıldızlı’dan Ellibeş’e çıkışlar

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı yazılı bir açıklama yaparak AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e Yuvacık, İZGAZ, İZAYDAŞ üzerinden yüklendi…. Anlaşılıyor ki… Harun Yıldızlı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile..

Harun Yıldızlı’dan Ellibeş’e çıkışlar
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı yazılı bir açıklama yaparak AKP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e Yuvacık, İZGAZ, İZAYDAŞ üzerinden yüklendi….

Anlaşılıyor ki…

Harun Yıldızlı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi onda bir doping etkisi yaratmış.

Dün Halk TV. programı…

Bugün hem Çayırova ziyaretleri hem de AKP İl Başkanına eleştirel ve sorgulayan bir açıklama yapması umut verici.

Umarım daha derin ve etkili söylem ve eylemler gerçekleştirir…

Harun Yıldızlı’nın basına yolladığı açıklama şöyle…

Başkan Yıldızlı’dan Ellibeş’e; 

Yuvacık, İZGAZ, İZAYDAŞ’ın yerine yenilerini koyabildiniz mi? 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in açıklamalarına sert çıktı. Başkan Yıldızlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

SİZLERİ UNUTMADIK 

“Kandilin şehrin göbeğinde kutlama yapmasına izin verenler, hoca efendi diye hitap ettikleri zat ülkeye dönsün diye gözyaşı dökenler, uçaklarla Pensilvanya’ya gidenler, terör örgütü elebaşının mektubunu devlet kanalında okutanlar, kardeşini de canlı yayına çıkartanlar, bu terör örgütleri onurlu Türk askerlerine yönelik hain operasyonlar düzenlerken biz bu davanın savcısıyız diyenler, sessiz çığlık eylemlerine bir kez dahi adım atmayanlar, her türlü terör mensubunu devlet kademelerinde yuvalandıranlar, ülke yönetimini cemaat kavgalarının ortasına bırakanlar, sizleri unutmadık. Hatalarınızı, yanlış politikalarınızı bu ülkenin kurucu partisine asla ve asla yıkamazsınız Sayın Ellibeş. 

5 MİLYAR 798 BİN’İN NE KADARI YUVACIK BORCU? 

2019 yılı sonunda açıklanan Türkiye’deki tüm belediyelerin toplam borç tutarı 10 milyar 870 bin TL iken bunun yarısında fazlası 5 milyar 798 bin TL ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Bu borcun ne kadarı Yuvacık Barajı’nın? Cumhuriyet Halk Partisi döneminde yapılan bu baraj madem bir işe yaramıyor, işletmesini bir dönem kar amacıyla neden Thames Water’a bıraktınız? Bu işletme devrinden Kocaeli Büyükşehir ne kadar kar sağladı? Neden işletmeyi özelleştirdiniz, kimleri ihya ettiniz? Madem Yuvacık Barajı’ndaki su halkımız için yetersizdi, neden Yuvacık’ın suyunu başka illere sattınız? Neden hala yeni bir baraj yapamadınız?  

YUVACIK, İZGAZ, İZAYDAŞ’IN YERİNE BİR YENİSİNİ KOYABİLDİNİZ Mİ? 

Sefa Sirmen döneminde birkaç yıl içerisinde tamamlanan Yuvacık Barajı sayesinde asrın felaketi 1999 Gölcük Depremi’nde Kocaeli susuzluk çekmedi, tifo gibi bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasını önledi. Ama sizin döneminizde salgın gibi bir afette Kocaeli susuz kaldı. Yine Cumhuriyet Halk Partisi döneminde kurulan Türkiye’nin en büyük 5. doğalgaz dağıtım şirketi İZGAZ’ın yüzde 90’lık hissesini 232 milyon dolara Fransızlara siz sattınız. Bu 232 milyon dolar nereye gitti? Kocaeli’nin İZGAZ’ını neden özelleştirdiniz? Cumhuriyet Halk Partisi döneminde kurulan İZAYDAŞ’ın artık kapasitesi yetmediğinden hala yeni bir ek depolama tesisi bile kuramadınız. Bu kente bir tane dahi kalıcı eser bırakmayan AK Parti yönetimi olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni nasıl eleştirebiliyorsunuz? 

1999’DA SUSUZ KALMAYAN KOCAELİ SALGINDA SUSUZ KALDI 

Her yıl sayıştay raporlarında yer alan usulsüz harcamalarınızı, adrese teslim ihalelerinizi, seçim dönemlerinde halkın vergisiyle özel kalem üzerinden yaptığınız astronomik rakamlardaki reklam harcamalarını da anlatın Sayın Ellibeş. Ülkeyi batıran bakanınız istifa ettiğinde, Nevşehir Belediye Başkanınız istifa ettiğinde, Samsun Belediye Başkanı istifa ettiğinde ağzınızı bıçak açmayan siz CHP’den 3 milletvekili istifa edince konuşma gereği görüyorsunuz. Kendi partinizden de biraz bahsedin. Sizleri artık CHP’ye yönelttiğiniz iftiraları değil, esnafın battık çığlığını, vatandaşın açlık çığlığını duyup konuşmaya davet ediyorum” 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.