Hamza Şayir Halen İstifa etmedi….

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir halen istifa etmedi… Ülkemde siyaseti kirleten ve kendine siyasetçi diyen bu tip insanların kendilerinin bu makamları bırakacağı da yok… Millete hizmet vaadleri ile koltuğa oturup..

Hamza Şayir Halen İstifa etmedi….
Son Güncelleme: Whatsapp

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir halen istifa etmedi… Ülkemde siyaseti kirleten ve kendine siyasetçi diyen bu tip insanların kendilerinin bu makamları bırakacağı da yok…

Millete hizmet vaadleri ile koltuğa oturup ondan sonra akraba ve eşi dostu zenginleştirmeyi siyaset yapmak olarak görenlerin Halk tarafından gönderileceği kesinleşmiştir.

Sizi Halk gönderecek o koltuklardan ve hesabını soracak yaptıklarınızın.

İlk olarak Faaliyet raporları ve Denetim raporlarının okunacağı Meclis Toplantısından canlı yayın yapmamızın engellendiği ve toplantıdan çıkarıldığımız gün yazmıştım…

Enişte ve yeğene milyonluk kıyak demiştim…

Beni salondan çıkardıkları anları yayınlamıştım.

Ve ardından Kocaeli Milletvekili gündeme taşıdı olayı… Ardından ODA TV belgeleri açıkladı…

Ama Hamza Şayir halen istifa etmedi…

Ve bizim haberlerimiz sonrası ODA TV harekete geçti, belgeleri aşağıda göreceğiniz gibi yayınladı…

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde, AKP’li Belediye Başkanı Hamza Şayir’in akrabalarına ait şirketlerden belediyeye faturalar kesildiği iddia edildi. İddiaya göre Başkan Şayir, belediyenin reklam işlerini yeğeni ve eniştesine ait reklam ajanslarına yaptırdı.

ODATV O BELGELERE ULAŞTI

AKP’li Dilovası Belediyesi’nin reklam işleri için Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yeğeni Esra Soydaş Çakan’a ait Es Ajans’tan belediyeye 482 bin 735 Türk Lirası fatura kesildi. Şayir’in eniştesi Cemalettin Soydaş’a ait olan Gaye Reklam Tabela’dan ise 490 bin Türk Lirası fatura kesildiği görüldü.

Şayir’in yeğeni ve eniştesi AKP’li belediyeden toplamda 972 bin 735 lira aldı.

AKRABA VE YANDAŞLARA 1 MİLYON 271 BİN

Odatv’nin ulaştığı belgelere göre Dilovası Belediyesi’ne Es Ajans ve Gaye Reklam haricinde AKP Dilovası Eski İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ünsal Polat’ın eşi ve şuan belediye başkan sekreterliğini yapan Duygu Polat’a ait Reta Reklam’dan da toplamda 299 bin 179 liralık fatura kesildiği görüldü.

“ŞİŞİRME FATURA YAPMIŞLAR”

Odatv’ye bilgi veren isminin gizlenmesini isteyen Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi, “İlçemizin nüfusu 51 bin 60 kişi. Toplamda 54 tane reklam panosu var. Bu reklamlar için bu kadar para nasıl harcanır? Ayrıca Cemalettin Soydaş’a ait Gaye Reklam’ın kestiği faturada reklam panosu için 75 adet denmiş, bizim ilçemizde 54 tane reklam panosu var. Bu faturalarda şişirmeler var.” ifadelerini kullandı.

“ADETA TEFECİLİK YAPMIŞLAR”

Meclis Üyesi ayrıca piyasa fiyatı 35-40 Türk Lirası olan malların faturaya 140 Türk Lirası civarında yansıtıldığını belirterek, “Biz bunu da sorduk, aldığımız cevap ise işleri gözler önüne seriyor. Bize ‘Belediye ödemeyi geciktirdi, o yüzden fiyat yükselttik.’ Dediler. Yani adeta belediyeye tefecilik yapmışlar.” dedi.

“HEDİYELİK BAL”A 50 BİN LİRA

Ulaşılan belgelerde bir diğer dikkat çeken harcama da belediyenin “Hediyelik bal alınması” açıklaması ile yaptığı ödeme…

Belgeye göre Dilovası Belediye, hediye edeceği bal için toplamda 50 bin 940 lira ödeme yaptı.

İşte o belgeler:

Talha Özmen

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.