“Gençlerimizi daha fazla ezmeyin, artık yeter!”

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran: “Gençlerimizi daha fazla ezmeyin, artık yeter!” Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Türkiye ile Katar arasında imzalanan Eğitim ve İşbirliği..

“Gençlerimizi daha fazla ezmeyin, artık yeter!”
Son Güncelleme: Whatsapp

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran: “Gençlerimizi daha fazla ezmeyin, artık yeter!”

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Türkiye ile Katar arasında imzalanan Eğitim ve İşbirliği protokolü çerçevesinde Katarlı gençlere sunulan imtiyazları sert bir dille eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı anlaşmaya göre Katarlı gençler sınav şartı olmadan Türkiye’de tıp, diş hekimliği, eczacılık eğitimi alabilecek.

Bu anlaşmaya sert tepki gösteren Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Başaran, “Katarlı gençlerin sınavsız üniversiteye girmesi kabul edilemez. Niteliksiz eğitimle geleceksiz bırakılan gençlerimiz için bir yıkıma daha müsamaha gösteremeyiz. Protokol iptal edilmeli!” diyerek, Türkiye’de öğrencilerin ve ailelerin çok zor şartlar altında eğitim hakkını kullandıklarını belirtti ve eğitimde yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’a da istifa çağrısında bulunan Başaran, “Gençlerimiz bir yıl boyunca sınav stresi yaşayacak, aileler masraflar altında ezilecek ve siz Katarlı gençlere sınavsız üniversite taahhüt edeceksiniz! Gençlerimiz sahipsiz değil sayın bakan. Gençlerimizi size daha fazla ezdirmeyeceğiz, istifa etmenizi bekliyoruz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.