GELİN BİRLİKTE GİDELİM, MİLLETİN DERDİNİ BİRLİKTE DİNLEYELİM…

Dün İzmit Belediye Meclisinde benim çektiğim ve yayınladığım CHP Kocaeli Örgütünün Akmeşe ziyareti ile ilgili olan video hakkında AKP Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş “kurgu” gibi sözler sarf etmiş. Çok..

GELİN BİRLİKTE GİDELİM, MİLLETİN DERDİNİ BİRLİKTE DİNLEYELİM…
Son Güncelleme: Whatsapp

Dün İzmit Belediye Meclisinde benim çektiğim ve yayınladığım CHP Kocaeli Örgütünün Akmeşe ziyareti ile ilgili olan video hakkında AKP Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş “kurgu” gibi sözler sarf etmiş.

Çok ayıp etmiş…

Meclisi izledim, anlattıklarını dinledim…

Ve Muharrem Tutuş’un videonun tamamını seyrettiğini düşünmüyorum.

Esnafların sıradan gezildiği Akmeşe sokaklarında kurgu yapamazsınız…

Kaldı ki ne ben nede CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı böyle bir şeye tenezzül eder…

Ve Harun Yıldızlı şunu da söylüyor; AKP dahil tüm İl Başkanlarına çağrı yapıyor, “gelin birlikte gezelim, insanların derdini dinleyelim ve çözüm üretelim” diyor var mı cevap verebilen?

Videoda eczacısından tutun, fırıncısına kadar…

Kahvecisinden tutun, lokantacısına kadar…

Pazarcı esnafından tutun çiftçilik yapan vatandaşlara kadar pek çok kimse derdini anlattı.

İnsanlarımız dertli, tarım bitmiş, hayvancılık can çekişiyor ve durum hiç iyiye gitmiyor…

Topraklar yabancılara satılıyor ki, Akmeşe’de bile 3500 dönüm civarında bir toprak parçası bir yabancı tarafından alınmış, acaba bu Muharrem Tutuş’un zoruna gitmiyor mu?

O yabancıya yer satan insanlar zevkten mi sattılar yerlerini?

Bunu herkes görüyor ve biliyor…

Muharrem Tutuş Mecliste videomuzda yayınladığımız görüntü ile ilgili olarak şunu söylüyor…

“Açlıktan ağzımız kokuyor diyen Bakkal yalan söylüyor, köyün zenginlerinden, pandemide açıktı en iyi kazananlardan biri odur… ” gibi laflar etmiş…

Ben bu bakkalı tanımam etmem… Zengin olabilir, kiraları olabilir, iyi kazanıyor da olabilir…

Orada ne söylediyse onu yayınladık, ekleme yapmadık, sufle vermedik.

CHP’li olabilir beni ilgilendirmiyor.

Ve şuna dikkat çekmek istiyorum…

Adamın söyledikleri bir genellemedir, o tok diye, babasından tarla mal mülk kalmış diye bütün Akmeşeli’nin durumu aynı mıdır? Adam genel durumdan bahsediyor, yani benim tuzum kuru geri kalan köylü isterse açılıktan ölsün mü deseydi? Onlarca yurttaş aynı şeyleri söylüyor…

Hele yine hiç tanımadığım bir yurttaşın yaşım genç olsaydı Yunanistan’a veya Bulgaristan’a göçerdim demesi durumun vahametini göstermiyor mu?

Sayın Muharrem Tutuş İzmit Belediyesi Meclis Üyesisiniz….

Bu boş işlerle uğraşacağınıza siz kendiniz bir gidin, hatta birlikte gidelim ama tebdili kıyafet olun ki sizi tanımasınlar ve rahat konuşsun insanlar, size tek tek göstereyim, tek tek insanlarla konuşun bakalım dertleri neymiş…

 • Bir yılı aşkın zamandır elektrik kesintilerine bir bakın, insanlar nasıl mağdur hiç bugüne kadar böyle bir derdi olduğunu biliyor muydunuz Akmeşe’nin?
 • Kolin İnşaat tarlalara giden yolları, köyün eski yolunu mahvetti, geçilemez kıldı, vatandaş tarlasına gidemiyor, ürününü hasat edemiyor, tarım makinalarını tarlaya sokamıyor gidelim de mağduriyeti bir görün… Sizin hiç içinizi sızlatmıyor mu bu durum?
 • Yine Kolin İnşaat yaptığı otoyolun tüm su giderlerini vatandaşın tarlasına vermiş ve tarlalar yağmurlarda su altında kalıyor, sizi hiç rahatsız etmiyor mu bu durum?
 • Vatandaş Akmeşe’ye gidip gelirken Kolin İnşaatın yaptığı otoyolu kullansa her gün 50 TL’ye yakın para ödemesi gerekiyor, üstelik müşteri garantili yol için vergilerinden Kolin İnşaata oluk, oluk para akıtılıyor yolumu yok et, tarlalarımı mahvet, ekmeğimle oyna ve üste para ödeyelim ne güzel dünya değil mi?
 • İnsanlar zaten tarım yapamaz hale gelmişler gübre ve mazota para yetiştiremez durumdalar. Bölgede tarım sadece hayvancılık yapanların çayır vb. türden yem bitkileri ekmek olmuş… Vatandaş hayvanlarına yem alamadığından kendi yetiştirmeye çalışıyor bu sizi rahatsız etmiyor mu?
 • Sonuç olarak bugün tarlalarını satmak zorunda kalan tüm köyler sıkıntı içinde. Döviz uçuyor, mazota, gübreye ve yeme para yetmiyor, esnaf kan ağlıyor, işçi perişan ve size göre Bakkal yalan söylüyor öyle mi?
 • Gelin birlikte gezelim tüm İzmit köylerini ve ben size yerinde anlatayım köylümüzün ve memleketimizin ahvalini.
 • Size Akmeşe ile ilgili çektiğim tüm videoları izlemenizi öneriyorum…
 • Acaba benim kadar çıkarsız ve riyasız olarak bu toprakları gezip, benim kadar insanları dinleyip bu toprakların derdini kendine dert edinen bir gazeteci veya siyasetçi daha var mı bir bakın etrafınıza düşünün ve sonra cevap verin…

YORUMLAR (1)

 1. Servet kazan 2 Haziran 2021, 10:21

  Bu zevata iyi dememiş yolu algı olsun diye chp kapatmıştır dememiş umarım gelsin gezdirelim asalaklik yapmasin dolaşsın biraz kendimi zor tutuyorum buraya küfür yazmamak için

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.