Gara’da katledilen 13 kahramanımızın katili EMPERYALİZMDİR.

Cumhuriyet tarihimizin son 40 yılı,  etnik ve dinsel temelli terör ve kalkışmalarla geçti. Bu süreç elbette ki emperyalizmden bağımsız düşünülemez. Ülkemizin varlığına ve üniter yapısına yönelik tehdit ve tehlikenin kaynağı geniş anlamda..

Gara’da katledilen 13 kahramanımızın katili EMPERYALİZMDİR.
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyet tarihimizin son 40 yılı,  etnik ve dinsel temelli terör ve kalkışmalarla geçti. Bu süreç elbette ki emperyalizmden bağımsız düşünülemez. Ülkemizin varlığına ve üniter yapısına yönelik tehdit ve tehlikenin kaynağı geniş anlamda emperyalizmdir, ABD’dir, NATO’dur. 15 Temmuz kalkışması bunun en açık ispatıdır. 

Irak’ı, Suriye’yi kan gölüne çevirip parçalayan emperyalizmin Ortadoğu’daki hesapları henüz bitmemiştir. Sırada İran ve Türkiye vardır. Bu çok açık ve nettir. Bunun için aparatları da hazırdır. PKK/YPG denen bu katiller sürüsüne yıllardır kol kanat gerip, her türlü desteği sağlamaları da bu yüzdendir. 

Bu oyunu bozmak adına yıllardır mücadele eden güvenlik güçlerimiz çok ağır bedeller ödemiştir. Bunun en son örneği de, 10 Şubat 2021 tarihinde, Pençe Kartal-2 Harekâtıyla  ”Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine yapılan harekâtta,   3 kahraman askerimizin şehit olmasıyla başlayan süreçtir.   

Çeşitli zamanlarda kaçırılan ve güvenlikleri nedeniyle pek dillendirilmeyen 13 asker, polis ve devlet görevlimiz uzun süredir PKK’nın elinde, Irak’ın kuzeyindeki Gara mağaralarında esir tutulmaktaydı. Ordumuzun bölgeye yaptığı operasyonlar sürerken, emperyalizmin ve kan baronlarının ortak kararıyla bu 13 silahsız, savunmasız ve sivil olan yurttaşlarımız şehit edilmişlerdir. 

Teröre karşı verilen mücadelede katledilen tüm yurttaşlarımızın katili emperyalizmdir.  Aşağıda isimlerini vereceğimiz bu kahramanların ve teröre kurban verdiğimiz tüm vatandaşlarımızın ruhları şad olsun.  Önlerinde bir kez daha saygı ve minnetle eğiliyoruz. Büyük Türk Ulusunun Başı Sağolsun 

1_Şehit MİT Görevlisi ERHAN PEKÇETİN  

2_Şehit MÍT Görevlisi AYDIN GÜNEL  

3 Şehit Polis Memuru SEDAT YABALAK  

4_Şehit Polis Memuru VEDAT KAYA                                       

5 Şehit Astsubay SEMİH ÖZBEY                                      

6 Şehit Uzman Çavuş HÜSEYİN SARI  

7 Şehit Uzman Çavuş MEVLÜT KAHVECİ 

8 Şehit Uzman Çavuş SEDAT VARDAR  

9_Şehit Uzman Çavuş ÜMİT GICIR                         

10 Şehit Er ADİL KAVAKLI   

11 Şehit Er MÜSLÜM ALTUNTAŞ  

12 Şehit Er SEDAT SORGUN                                                           

13 Şehit Er SÜLEYMAN SUNGUR  

Saygılarımızla. 

ADD İzmit Şb. 

ADD Yahya Kaptan Şb. 

ADD Derince Şb. 

ADD Körfez Şb. 

ADD Gebze Şb. 

ADD Gölcük Şb. 

ADD Karamürsel Şb. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.