Fatma Kaplan’a bando mızıka isyanı

CHP Kocaeli’nin evladı Tugay’ın intiharının ardından Kocaeli İl Binası önünde CHP gençliği bir açıklama yaptı. Eylemin bir isyana dönüşmemesi havasında Kocaeli İL Gençlik Kolu Başkanı Zeki Karakadılar ve Genel Başkan..

Fatma Kaplan’a bando mızıka isyanı
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Kocaeli’nin evladı Tugay’ın intiharının ardından Kocaeli İl Binası önünde CHP gençliği bir açıklama yaptı.

Eylemin bir isyana dönüşmemesi havasında Kocaeli İL Gençlik Kolu Başkanı Zeki Karakadılar ve Genel Başkan Emre Yılmaz konuştu.

Gençlere desteğe gelenler, acıyı paylaşanlar ve Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı oradaydı.

Ne yazık ki CHP Kocaeli’de günlerdir yas ilan edilmedi.

Üstüne üstlük Tahsin Tarhan Tugay’ın cenazesinin ardından çarşı pazar gezilerine çıktı.

Fatma Kaplan hiç bir şey olmamış gibi her Cuma yapılan bando, mızıka gösterisini yaptı.

Ve alt perdeden Tugay’ın intiharında hiç bir suçları olmadığını kulaktan kulağa fısıldayan ve kamuoyu oluşturmaya çalışan yandaşlar da iş başında.

Üstü örtülsün, her şey eskisi gibi sürsün saltanata halel gelmesin.

Ve buna bir tek Mert Kavşut tepki gösterdi…

Konuşmaların sonunda…

“Susmayı bırakın, konuşun ve bugün daha 3 saat önce kette bando mızıka çaldıran Fatma Kaplan’ı istifaya çağırın” dedi.

Ama hiç kimse ne Fatma Kaplan’ı, ne Tahsin Tarhan’ı, nede Haydar Akar’ı istifaya davet etmedi…

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, şunları söyledi:

“Tugay bir annenin evladı, bir çocuğun ağabeyi ve bizim yol arkadaşımızdır. Tugay bir ailenin iki gözüyken inandığı değerler uğruna gözünden vazgeçecek cesarete erişmiş bir dava adamıdır. 18 yaşında büyük bir umutla kapısından girmiş, onurla bayrağını asarken düşüp bir gözünü kaybetmiş, ailesine karşı sorumluluklarını bir kenara bırakıp önceliğini partisine vermiş ama hiçbir zaman partisine sırt çevirmemiş, mücadeleden bir an olsun geri adım atmamış Tugay Adak kardeşimiz için buradayız.”

Tugay Adak’ın işsiz kaldığı dönemde partisi zarar görmesin diye sessiz kaldığını ifade den Karakadılar, “Seçimleri için emek harcadığı kişilerden iş istediği zaman karşılık bulamayan vefakar Tugay kardeşimiz için buradayız. Partisinin kapısını umutla açarken, imkan kapılarının yüzüne kapandığı Tugay Adak için buradayız. Çok sevdiği partisi zarar görmesin diye susan ama dayanacak gücü kalmayan Tugay Adak için buradayız” dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ise:

“Tugay’ın hikayesi, bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan birçok gencin hikayesine benziyor. Bunun dışında hala acısı taze olan aynı son olmasa da belli şartlar halinde kaybettiğimiz yol arkadaşlarımız var. Öncelikle onların yasını tutmak ve yoldaşlarımıza seslenmek istiyoruz. Tugay’ın yaşamdan vazgeçişi aslında bir sebep değil sonuçtu. Memlekette derinleşen yoksulluk, artan kriz ve genç işsizliğin sonunda Tugay kardeşimiz yaşamına son verdi. Bu gerçekleri hep söyledik, siyaseten bunları dile getirdik. Fakat Tugay bizim yol arkadaşımızdı bunun öncelikle bilinmesini isteriz. Tugay bundan önce yaz kamplarımıza aktif katılan, Cumhuriyet Halk Partisi mücadelesini içselleştirmiş, bu partinin kültürünü alan, geleneğinden gelen bir kardeşimizdi. Fakat şöyle söylemek isteriz; aynı yolda yürüdüğümüz aynı hikayeyi paylaştığımız arkadaşımızdı Tugay. Hepimizin arasında, hafızasında olacak.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.