EYT Dernekleri Federasyon çatısı altında birleşti…

Gebze emeklilikte Yaşa Takılan derneğinin de içinde bulunduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu  1. Olağan Genel Kurul toplantısını coşku içerisinde gerçekleştirdi. EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, bugün yapılan Federasyonun 1.Olağan..

EYT Dernekleri Federasyon çatısı altında birleşti…
Son Güncelleme: Whatsapp

Gebze emeklilikte Yaşa Takılan derneğinin de içinde bulunduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu  1. Olağan Genel Kurul toplantısını coşku içerisinde gerçekleştirdi.

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, bugün yapılan Federasyonun 1.Olağan Genel Kurul Toplantısında açılış konuşması yaptı. Başkan Özüpak’ın konuşması şöyle;

“Sayın Divan Kurulu başkanım, Divan heyeti, Değerli Başkanlar, Değerli Delegeler.

Bugün, EYT mücadelesinde yine tarihe geçecek çok önemli bir gün yaşayarak, Federasyonumuzun 1.Olağan Genel Kurul toplantısı için bir araya geldik.

Güzel Türkiye’mizin dört bir köşesinden, EYT mücadelesi için büyük fedakarlıklar yaparak; elini taşın altına koyan, işinden, aşından ailesinden zaman ayırıp İstanbul’ a gelerek bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan kaderdaşlarım, yol arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz.

Değerli mücadele arkadaşlarım, önder büyüklerimizce başlatılan mücadelemiz; tarafımızdan STK laşmanın önemiyle sizlerin, üyelerimizin, ve bağışçılarımızın varlığı ile ,kısaca mücadelesini gönülden hisseden tüm kaderdaşlarımızla bugün devasa bir kamuoyu farkındalığına dönüşmüştür. Üstelik bu mücadele sırasında sergilediğimiz kurumsal etik; bugün birçok STK’ ya örnek olmuştur.

Medya ve siyaset camiası yarattığımız bu devasa kamuoyu farkındalığını mercek altına alarak incelemekte ve hatta notlar çıkarmaktadırlar. Bu başarıyı hep birlikte elde ettik.

 EYT sorununa bakıldığında mevzuatla ilgili bir meseledir. Çözüm platformu siyasetin tam da göbeğindedir. İşte biz en başından beri arkadaşlar, bu çok keskin bıçak sırtı üzerinde mücadelemizi veriyoruz.

Görüşümüz, inancımız, değerlerimiz ne olursa olsun iktidarıyla da muhalefetiyle de görüşme talebinde bulunanlar olduk. Siyaset yapmaksızın ama en tecrübeli Politikacılara bile yeri geldiğinde haklılığımızı ispat edebilenler olduk. Tüm bunları BİZ.

BİZ OLDUĞUMUZ için başardık. Veee işte dava arkadaşlarım, bugün artık çıtayı bir üst seviyeye taşımak için burada birleşmiş bulunmaktayız. İçinde bulunduğumuz konjonktüre baktığımızda İl Derneklerimizle ile güçlendirdiğimiz kurumsal yapımızı şimdi artık tek bir federasyon çatısı altında; yani Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu ( EYTFED ) çatısı altında birleştirdiğimizde daha da taçlandıracağımıza yine hep birlikte karar verdik.

Zaten en başta belirttiğim sadece o devasa kamuoyu farkındalığı bile, baktığınızda bir federasyon kimliğini çoktan hak ediyor. Böylece arkadaşlar; bugun STK laşmanın önemiyle aldığımız yolda 81 ilde olma gayretimizle mücadelemiz Devam edecektir.

Yoğun bir gündemimiz olduğu için sözlerimi uzatmak istemiyorum. Hepinize bugün burada olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum. VARIZ, BİRİZ, BURADAYIZ VE HEP BİRLİKTEYİZ. YAŞASIN EYT kardeşliğimiz!

Sevgi Ve saygılarımla..”

Genel Kurul’da alınan kararla Derneğin Marmara EYT Federasyonu olan adı, EYT Federasyonu olarak değiştirildi..

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.