ESKİHİSAR HALKI ATA’SINI ANDI

Bu sabah saat 09:05’te Eskihisar halkı ve Eskihisar su ürünleri balıkçıları Eskihisar muhtarı Tayfun ozan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Atatürk’ü andı… Anma törenine Eskihisar halkı ve Eskihisar su..

ESKİHİSAR HALKI ATA’SINI ANDI
Son Güncelleme: Whatsapp

Bu sabah saat 09:05’te Eskihisar halkı ve Eskihisar su ürünleri balıkçıları Eskihisar muhtarı Tayfun ozan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Atatürk’ü andı…

Anma törenine Eskihisar halkı ve Eskihisar su ürünleri balıkçıları Eskihisar muhtarı Tayfun Özcan Gebze spor başkanı Recep Avcı Eskihisar jandarma karakolu komutanı katıldı…

Muhtar Tayfun Ozan törende şunları söyledi…

10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83’üncü ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünya tarihinin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak parçalanmış bir ülkeden yeni bir devlet oluşturan, vatan ve bağımsızlık aşkını tüm dünyaya ilan eden bir devlet adamıdır. Askeri ve siyasi dehası, fikirleri ve düşünceleriyle adını sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine de altın harflerle yazdırmış büyük bir liderdir.
Üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş en büyük devlet adamlarından biri olan Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, gösterdiği büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş tarihî bir kişiliktir.
Bugün bizlere düşen en büyük görev, Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.
Unutmayalım ki; 10 Kasım Milletimiz için sadece Büyük Atatürk’ü anma günü değil, aynı zamanda, Devletimize, Vatanımıza, Cumhuriyetimize, Demokrasimize, Bölünmez Bütünlüğümüze ve Milli İradeye sahip çıkma günüdür. Türk Milleti var oldukça Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaya ve yaşatmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran, Büyük Devlet Adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83’üncü yıldönümünde şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.