ERENLER MAHALLESİNDE SURİYELİ İSTEMİYORUZ

 ERENLER MAHALLESİNDE SURİYELİ İSTEMİYORUZ

Geçtiğimiz hafta yapılan kongreyle Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı seçilen Vedat Çalık ziyaretlerini sürdürüyor. İzmit Erenler  mahalle muhtarı İhsan SARI’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan ÇALIK’ın gündeminde geçici sığınmacı statüsünde bulunan Suriyeliler vardı.

YENİ BİR KAVİMLER GÖÇÜ

Zafer Partisi Kocaeli il Başkan ÇALIK, konuşmasında,  göreve yeni seçilen muhtar İhsan Sarı’ya hayırlı olsun temennilerinde bulunarak Cedit Erenler mahallesinde yaşayan geçici sığınmacı statüsündeki Suriyelilerin artık kendi vatanlarına geri gitmeleri gerektiğini konusunda görüş bildirdi.

 Çalık konuşmasının devamında, AKP iktidarının ‘’ Açık Kapı Politikası ‘’ sonucunda 2011 sonrasında ülkemize Suriye’den 7 Milyon 350 Bin sığınmacı gelmiştir. Bu sayı Türk nüfusunun neredeyse yüzde onuna eşittir. Bu sayının 6 Milyonu kayıtlı Suriye vatandaşlarından 1,5 milyona yakını ise kayıt altına alınmayan Suriyeli vatandaşlardan oluşmaktadır. 900 Bin sığınmacı ise Afgan, Irak, Pakistanlı olmak üzere değişik ülkelerden gelmektedir. Söz konusu olan Türkiye’ye basit bir göç değil, Türkiye’nin demografik, kültürel ve sonuçta siyasal yapısını değiştirecek bir örtülü istila, bir kavimler göçüdür

Weapons of mass migratiom

İngilizcesi Weapons of mass migreton, Türkçesi KİTLESEL GÖÇ SİLAHI diye bir kavram uluslararası ilişkiler literatüründe yoğun olarak kullanılmaya başlandığı dönemde Suriye ve Ortadoğu’nun değişik bölgelerinden gelen kavimler göçünü ‘’insani yardım politikaları ‘’ çerçevesinde görmek milli bir körlüğün çok ötesinde bir yanlıştır. Suriyeli sığınmacılar bombalandıkları için Anadolu topraklarını örtülü işgale gelmediler tam aksine Anadolu topraklarını işgal etmeleri için bombalandılar. Suriye’den kitlesel göç ile emperyalizm Orta Doğu da birinci dünya savaş sonrası oluşan haritayı yeniden çizmeye çalışmaktadır. Cedit Erenler mahallesinde yaşayan Suriyeli geçici sığınmacıların vatanlarına geri gönderilmesi için yetkililer ile gerekli temasların sağlanması gerekmektedir dedi.

Zafer Partisi İl Başkanlığı heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Erenler Mahalle Muhtarı İhsan SARI ise,  Suriyeli geçici sığınmacıların mahalleye gelmelerinden sonra mahallede asayiş sorunlarının arttığını, gece belli bir saatten sonra mahalle sakinlerinin adeta gettolaşan sokaklardan evlerine gidemediklerini özellikle mahallede yaşayan çalışan kadınların iş çıkışı evlerine gitmek için kendilerini güvende hissetmediklerini ve maalesef Suriyeli sığınmacıların topluma entegre olmadıklar gibi çevreyi de aşırı derecede kirlettikleri misafirliğin bittiğini artık vatanlarına geri dönmeleri gerektiğini söyledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.