EMEP’ten Cem Bialetti grevine ziyaret

Emek Partisi (EMEP) grevlerinde 9. günü geride bırakan Cem Bialetti işçilerini ziyaret etti. Birleşik Metal-İş üyesi Cem Bialetti işçileri 9 Mart günü düşük ücret dayatmasına karşı greve çıkmıştı. Patronun enflasyonun altında..

EMEP’ten Cem Bialetti grevine ziyaret
Son Güncelleme: Whatsapp


Emek Partisi (EMEP) grevlerinde 9. günü geride bırakan Cem Bialetti işçilerini ziyaret etti. 
Birleşik Metal-İş üyesi Cem Bialetti işçileri 9 Mart günü düşük ücret dayatmasına karşı greve çıkmıştı. Patronun enflasyonun altında verdiği zammı kabul etmeye işçiler 9 gündür grevlerini sürdürüyor. 

“SEFALET ÜCRETİ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Grevi ziyaret eden EMEP, işçilerle dayanışma içerisinde olacağını ifade etti. Ziyarette konuşan EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, “Grevinizi sürdürmeniz son derece önemli, hele de bu pandemi koşullarında. İşverenin teklifi resmi enflasyonun da altına kalması, sefalet ücretini dayatması kabul edilebilir bir şey değil. Ama çok şaşırtıcı da değil. Maalesef ki son bir yılda işçi haklarına nasıl saldırdıklarını, esnek çalışmanın nasıl yaygınlaştırıldığını, ücretsiz izin uygulamasının bu süreçte nasıl bir cezalandırma aracına dönüştürüldüğünü gördük” dedi. 

“İŞÇİLERİN DİRENCİ ÇOK İYİ”

Burada konuşan Birleşik Metal-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı ise, “İşçilerin direnci çok iyi, bir kırılganlık yok. Grev kolay bir iş değil, sağolsunlar güzel dayanışmalar da görüyoruz. Arkadaşlarımızın mücadeleyi sürdürmesi için her koşul zorlanıyor. Umarım hem çalışanlar, hem de sendikamız başarılı bir şekilde çalışma sürecini sürdürecek” ifadelerini kullandı. 
Ziyarette EMEP GYK Üyesi Tarık Erkan’ın yanısıra EMEP İzmit İlçe Başkanı Dursun Deniz ve EMEP Körfez İlçe Başkanı Adem Korkmaz da yer aldı. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.