Emek Partisi yeni yılı Baldur işçileriyle karşıladı

Emek Partisi, yeni yılı Baldur işçileri ile karşıladı. Salgın döneminde grevde olan Baldur işçileri, grevlerinin 7. gününde yeni yılı karşıladı.Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, Baldur işçileriyle yeni yıla merhaba..

Emek Partisi yeni yılı Baldur işçileriyle karşıladı
Son Güncelleme: Whatsapp


Emek Partisi, yeni yılı Baldur işçileri ile karşıladı. Salgın döneminde grevde olan Baldur işçileri, grevlerinin 7. gününde yeni yılı karşıladı.
Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, Baldur işçileriyle yeni yıla merhaba dedi. Birleşik Metal-İş üyesi işçilerle grev alanında buluşan EMEP üyeleri, yeni yılı işçilerle beraber karşıladı. 


“KENDİ MÜCADELEMİZ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Geçtiğimiz yıl Trelleborg işçilerinin grevinde yeni yılı karşılayan EMEP Kocaeli İl Örgütü, bu yıl Baldur işçileriyle yeni yıla merhaba dedi. Yapılan ziyarette konuşan EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, “Grevinizde bir haftayla birlikte 2020’yi de geride bırakıyorsunuz. Greve çıktığınız günden beri patronun sizi bölmek ve dağıtmak üzere hamleleri bitmiyor. Bu konuda çok yaratıcılar. Bu yaratıcılıklarını toplu sözleşme döneminde işçiler ve onların sendikalarıyla müzakere etmeye harcasalardı bu süreç yaşanmayacaktı. Görüyoruz ki bütün hamleleri işçileri bölmek üzerine. En son gönderdikleri mesaj ile de işçiler ve sendikaları arasında bir ayrım yaratmak istediklerini gördük” dedi. 2021 yılını da kararlılık ve mücadele inancıyla karşıladıklarını belirten Erkan, “Örgütlü olduğumuz her alanda, salgın koşullarında greve çıkan Baldur işçileriyle dayanışmayı büyüteceğiz. Biz sizin mücadelenizi kendi mücadelemiz olarak görüyoruz. Sonuna kadar da yan yana, omuz omuza bir arada olacağız”dedi. 

“KAZANIRSAK İŞÇİ SINIFI KAZANACAK”Birleşik Metal-İş Gebze 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın, iktidarın baskılandırdığı bir dönemde kazanımla çıkmanın önemine değindi. Emek Partisi’ne teşekkür eden Aydın, “Bir Avrupa firmasının Türkiye’deki çalışanlarına anayasal hakkını kullandırmaması, içeride yapılan haksızlıklara ses çıkarmasını için neler yaptığını hep beraber gördük. İşverenin katı tutumu, grev oylaması istemesi, grev kırıcılığına teşebbüs etmesi gibi hak gasplarına karşı mücadele ettiğimiz biliniyor. Grevimizi sürdürürken sadece Baldur işçileri ile değil sınıf dostlarımızla, siyasi partilerle, sendikalarla, derneklerle bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Eğer burada kazanırsak işçi sınıfı kazanacak, eğer burada kaybedersek işçi sınıfı kaybedecek” dedi. 
EMEP’in ziyareti sırasında Novares işçileri de grev alanına elleriyle hazırladığı “Baldur işçileri yalnız değildir” pankartıyla geldi. Erzak yardımında da bulunan Novares işçileri, dayanışmalarının süreceğini vurguladı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.