Emek Partisi Körfez İlçe Binası Açılışı Gerçekleştirildi

 Emek Partisi Körfez ilçe binasının açılışı Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz’in katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Körfez İlçe Başkanı Adem Korkmaz: ‘Körfez, işsizliğin ve yoksulluğun en yoğun olduğu ilçelerden biri. Nisan ayında..

Emek Partisi Körfez İlçe Binası Açılışı Gerçekleştirildi
Son Güncelleme: Whatsapp

 Emek Partisi Körfez ilçe binasının açılışı Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz’in katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Körfez İlçe Başkanı Adem Korkmaz: ‘Körfez, işsizliğin ve yoksulluğun en yoğun olduğu ilçelerden biri. Nisan ayında bu ilçe sınırlarında  bir haftada üç gencin intihar ettiğini gördük. Gençlerin gelecek kaygısı ve uyuşturucu batağına saplandığı; çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden İsmail Devrim gibi binlerce emekçinin yoksullukla boğuştugu bu ilçede partimiz hem bu karanlığa karşı mücadele etmeye çalışıyor hem de insanca yaşanabilir bir dünya için bütün emekçileri mücadeleye çağırıyor.’ dedi.

Yaklaşık bir haftadır Emek Partisi Ege Bölge Komitesiyle yangın bölgelerini gezen Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz ise konuşmasında izlenimlerini şöyle aktardı; ‘ Devlet oradan çekilmiş, ana akım medya çekilmiş, halk sahipsiz muhattap bulamıyor, sel felaketinin yaşandığı yerlerde de aynı durum söz konusu. Halk nakarat dinlemek istemiyor, techizat gıda var ama koordine edecek akıl  yok, her şey tek adama bağlı. Kapitalizm yurdun dört bir yanında tahribatlar yaratıyor, halkın örgütlü mücadelesinin olmadığı her yerde doğal afetler faciaya dönüşür, talana dönüşür. Bu  nedenle de bizler bu yağma, rant düzenini ve onun sürdürücüsü tek adam yönetimini alaşağı etmek zorundayız” dedi.

‘Göç Meselesi Turnusol Kağıdıdır’

Konuşmasında Afganistan’da yaşanan grlişmelere de değinen Akdeniz; ‘ Göç sorunu emperyalist politikaların bir sonucudur. Doğru slogan ‘ AKP’ nin mülteci politikasını istemiyorumdur’ Göç meselesinde alınan tutum bu memleketin emek ve demokrasi güçleri açısından turnusol kağıdıdır. Şovenizm emekçilerin öfkesini mültecilere yöneltiyor, Altındağ’da gördügümüz tam olarak budur ve biz buna engel olmalıyız.’ şeklinde konuştu.

Açılışa Emek Partisi GYK Üyesi Tarık Erkan, CHP Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız, HDP İlçe Başkanı İlhami Demir, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, BES Şube Başkanı Yeliz Karstarlı, Eğitim Sen Şube Yöneticisi Ömer Furkan Özdemir, Emekli Sen Şube Başkanı Ali Oral ve Emek partisi ilçe yöneticileri ve üyeleri katıldı. Konuşmaların ardından ilçe binasının açılışı gerçekleştirildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.