Emek Partisi 1 Mayıs’a çağırıyor

Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, 1 Mayıs hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl 1 Mayıs’a “Güvenceli iş, insanca yaşam, hak ve özgürlükler için 1 Mayıs’a” sloganıyla hazırlanan EMEP; fabrika önlerinde, servis..

Emek Partisi 1 Mayıs’a çağırıyor
Son Güncelleme: Whatsapp


Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, 1 Mayıs hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl 1 Mayıs’a “Güvenceli iş, insanca yaşam, hak ve özgürlükler için 1 Mayıs’a” sloganıyla hazırlanan EMEP; fabrika önlerinde, servis duraklarında ve mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. 


Kentin dört bir yanına afiş yapan, bildiri dağıtan EMEP üyeleri; aynı zamanda “İşten atmalar yasaklansın, tek taraflı ücretsiz izin kaldırılsın, iş yasasının 25/2 maddesi ve Kod-29 zulmüne son verilsin” talebiyle başlattıkları imza kampanyasına da devam ediyor. İzmit’ten Gebze’ye, Gölcük’ten Körfez’e, Darıca’dan Derince’ye kadar kendin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren EMEP, işçileri ve emekçileri 1 Mayıs’ı birlikte örgütlemeye çağırıyor. 


“HAYDİ 1 MAYIS’A!”1 Mayıs’a dair çalışmalarından bahseden EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, “Sendikal örgütlenme hakkı için mücadele veren Baldur işçileri, Kod-29’a karşı direnen Migros Depo işçileri, insanca yaşam ve çalışma koşulları için greve çıkan belediye işçileri, kayyumlara karşı direnen üniversite öğrencileri, ‘haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz’ diyerek sokaklara çıkan kadınlar… Kısacası tüm işçi ve emekçilere çağrımızdır; 1 Mayıs’ı hep birlikte örgütleyelim. Güvenceli iş, insanca yaşam, hak ve özgürlükler için haydi 1 Mayıs’a!” dedi. 

“1 MAYIS’I BİRLİĞİMİZİ KURMAK İÇİN DEĞERLENDİRELİM”“Kocaeli’nin dört bir yanında, sanayi sitelerinde, işyerlerinde, sokaklarda, mahallelerinde krizin ve pandeminin yüklerini reddetmek için birleşelim” diyen Erkan, son olarak şunları söyledi: “Sömürü koşulları ağırlaşıyor, tek adam ve arkasındaki sermaye güçleri yeni saldırılar hazırlıyor. Ama işte emekçiler de bu koşullara karşı mücadele ediyor!

Hayatı her gün yeniden üretenlerin gücü bu sömürü düzenini yıkmaya yeter! 1 Mayıs bu gücü göstermenin, birleşmenin, birlikten güç almanın günüdür. 2021 1 Mayıs’ını güçlerimizi birleştirmek, haklarımızı savunmak, insanca yaşama taleplerimiz için birliklerimizi kurmak için değerlendirelim.” 


KUTLAMALAR İZMİT VE GEBZE’DE Öte yandan 1 Mayıs kutlamaları için İzmit’te Anıtpark, Gebze’de ise Gebze Kent Meydanı için tertip komiteleri başvurularını yaptı. Detaylar önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.