Down sendromu genetik bir farklılıktır.

DEVA PARTİSİ Kocaeli İl Başkanlığı sağlık politikaları birim başkanı Nur Banu EDES yaptığı açıklamayla Down Sendromlular farkındalık gününde ‘Deva partisi olarak yanınızdayız dedi’ Dünyada her 700 kişiden biri down sendromlu..

Down sendromu genetik bir farklılıktır.
Son Güncelleme: Whatsapp

DEVA PARTİSİ Kocaeli İl Başkanlığı sağlık politikaları birim başkanı Nur Banu EDES yaptığı açıklamayla Down Sendromlular farkındalık gününde ‘Deva partisi olarak yanınızdayız dedi’

Dünyada her 700 kişiden biri down sendromlu doğuyor. Down sendromu genetik bir farklılıktır.

Her çocuk gibi Down Sendromlu çocukların da kendilerin özgü bir gelişimleri, yetenekleri, kişilikleri, düşünceleri, sosyal yaşantıları vardır. Yaşamları boyunca edinecekleri davranışlar, huylar vardır.

Bunların şekillenmesi her çocukta olduğu gibi Down Sendromlu çocuklarda da aileyle, eğitimle, sosyal çevreyle yakından ilişkilidir. Down Sendromlu çocukların bazı becerileri edinebilmesi için eğitime, desteğe ve sevgiye daha çok ihtiyaçları vardır.

Bu destek, eğitim ve sevgiyle, geç de olsa yürüyebilir, konuşabilir, okula gidebilir, okuyup yazabilir, meslek edinebilirler. Bu bireylerin herkesle eşit eğitim, çalışma ve sağlık hizmeti alma hakkı vardır. Bizde bu anlamda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Hayata +1 değer katanlar için her alanda kapsayıcılığı destekliyoruz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.