DEVA’dan 100 $ Nerede Sorusu

DEVA Partisi Kocaeli Örgütleri binalarına 100 Dolar Nerede afişleri asmaya başladı ve ardından bu durum ülke çapında kampanyaya dönüştü… Deva Kocaeli bu çıkışı ile oldukça ses getiren bir farkındalık yaratmış..

DEVA’dan 100 $ Nerede Sorusu
Son Güncelleme: Whatsapp

DEVA Partisi Kocaeli Örgütleri binalarına 100 Dolar Nerede afişleri asmaya başladı ve ardından bu durum ülke çapında kampanyaya dönüştü…

Deva Kocaeli bu çıkışı ile oldukça ses getiren bir farkındalık yaratmış oldu…

CHP’nin 128 milyar afişinden sonra bu afiş cuk diye oturdu…

++++

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın geçtiğimiz gün  televizyonda 12 yıl içerisinde her 200 TL’nin 100 $ değer kaybetmiş olduğunu ifade etmesi ardından parti teşkilâtlarında “100 $ Nerede?” pankartları asılmaya başladı

++++

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türk Lirası’nın dolar karşısındaki son durumunu cebinden çıkardığı 200 TL ile açıklamıştı. Ali Babacan konuşmasında 200 TL’nin ilk çıktığı yılda 123 dolara karşılık geldiğini belirtirken şimdi ise 23 dolara tekabül ettiğini söylemişti.

Bunun üzerine DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Genel Merkez’in de desteği ile yurt çapında bir kampanyaya imza attı.

++++

ALİ BABACAN “100 $ FAKİRLEŞTİK”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bir soru üzerine, “2009 yılında 200 TL tedavüle çıktığı anda bunun değeri 123 dolardı. Bugün ne kadar biliyor musunuz, sadece 23 dolar.

Yani vatandaşımızın cebindeki para pul olmuş durumda. Satın alma gücü hızla düştü düşüyor. Bu rakamlar millî gelire de yansıyor. Hükumetin orta vadeli programda açıkladığı millî gelir tablosu çok çarpıcı bir biçimde bunun itirafı” demişti.

++++

HER 200 TL’DE 100 $ KAYIP

Başkan Babacan’ın açıklamaları ardından hızla aksiyon alan DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı İl Başkanı Adem Koç’un talimatıyla bir kampanya başlattı.

Her 200 TL içindeki 100 $ nerede diye soran DEVA Partililer, Kocaeli İl Başkanlığı binasına da dev bir pankart astılar.

Genel Merkez’in de desteği ile Türkiye çapındaki bütün DEV A Partisi teşkilâtlarına Kocaeli’nin örnek gösterilen çalışmalarıyla Türk Lirası’ndaki korkunç değer kaybının da vatandaşa anlatılması hedefleniyor…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.