CHP DERİNCEYE 300 GENÇTEN DESTEK  

CHP Derince örgütü haftalık olağan toplantısında gençlerle buluştu. Pandemi nedeniyle 300 kişinin bir araya gelmesi sakıncalı olduğundan gençler buluşmaya temsilcilerini gönderdiler. CHP’ye gençlerin ilgi duyması ve izlemesi elbette güzel. Apolitizm..

CHP DERİNCEYE 300 GENÇTEN DESTEK  
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Derince örgütü haftalık olağan toplantısında gençlerle buluştu.

Pandemi nedeniyle 300 kişinin bir araya gelmesi sakıncalı olduğundan gençler buluşmaya temsilcilerini gönderdiler.

CHP’ye gençlerin ilgi duyması ve izlemesi elbette güzel.

Apolitizm kuşatması altında olan gençliği siyasi arenaya çekmek ve onları bu arenada tutmak elbette örgütlerin görevi.

Yeniden Kuvayi Milliye fitilini ancak bu gençlerle ateşleyebilirsiniz.

Umuyoruz CHP Derince bunu başarır.

Konu ile ilgili olarak İlçe Örgütünün açıklaması şöyle…

CHP DERİNCEYE 300 GENÇTEN DESTEK   

  İlçe Başkanımız Birkan Koçak ve yönetim kurulu üyelerimiz haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı için parti binamızda bir araya geldi. 

  Toplantı sonrası ilçe binamızı ziyarete gelen gençler karşılandı.Derinceli 300 genci temsilen gelen gençler İlçe başkanımız Birkan Koçak ve yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirdi.  

  Toplantı ile ilgili CHP Derince İlçe Başkanlığı açıklama yaptı; 

  Gençlik toplumun değişim gücüdür. Dünya tarihi boyunca özgürlük ve çağdaşlık mücadelesi veren her ulusun en dinamik unsuru olmuş gençler, 2021 Türkiye’sinde de bu mücadele mirasını taşımaya devam ediyor. 

  İktidarın tüm kesimler üzerinde oluşturduğu baskıya karşı eşit ve özgür yarınlar kurma gayreti ve çabasında da yine gençler kendilerini öncü ve görünür kılıyor. 

  Kendilerini var edebildikleri bütün yaşam alanları yok edilmekte; sokaklar, mahalleler, üniversiteler yani kısacası gençliğin olduğu bütün alanlar bu baskı ortamından nasibini almış durumdadır.  

  Türkiye’de gençlik; yoksulluk, uyuşturucu, asimilasyon ve eğitim sisteminde izlenen politikalarla kimliksizleştirilmeye ve geleceksizleştirilmeye çalışılmaktadır.  

  Türkiye’nin her yerine sirayet eden gençlik enerjisi Derince’yi de sardı ve Cumhuriyet Halk Partisi Derince İlçe Başkanlığımızın maruz kaldığı bayrak saldırısına ve Derince’de Akp-Mhp bloğunun ayrıştırıcı diline karşı Derince Çınarlı Gençliği yaklaşık 300 genci temsilen İlçe başkanlığımıza ziyarette bulunarak destek mesajı verdiler.  

  Gençlik politikalarında gençliğin, genç olarak varolabilme, kendi sözünü üretebilme, geleceklerini eşit şartlar altında kurabilme ve mevcut hak çemberini genişletebilme mücadelelerini çok önemsediğimizi belirterek, onlarla aynı samimiyet ve içtenlikle yan yana duracağımızın da sözünü veriyoruz.  

  Bu istibdat düzenini gençler ve genç beyinler yıkacak. 

  Gençlik gelecek, gelecek CHP. 

  Saygılarımızla  

CHP Derince İlçe Başkanlığı  

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.