Büyükşehir meclisinde SAYIN tartışması

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisine ilk defa katılan Erhan Akpınar önergelerini okudu kayda değer açıklamalar yaptı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün doldurduğu dere yataklarının yaratacağı sıkıntıyı ve hatta can kaybına neden..

Büyükşehir meclisinde SAYIN tartışması
Son Güncelleme: Whatsapp

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisine ilk defa katılan Erhan Akpınar önergelerini okudu kayda değer açıklamalar yaptı.

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün doldurduğu dere yataklarının yaratacağı sıkıntıyı ve hatta can kaybına neden olacağını söylediğinde ise Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ayağa fırlayarak “Zeki Aygün’e neden Sayın demedin, ben senin Belediye Başkanına Sayın diyorum” diyerek sataşma yaptı.

Böylelikle “Bu dere yatakları neden dolduruluyor?” sorusu da boğuntuya gelmiş oldu.

SAYIN Adnan Turan, Kandıra’nın tüm sorunları çözdüğü gibi mecliste de hitap dersi verdi…

Erhan Akpınar’ın konuşmasının tamamı şöyle…

Sayın Başkan, çok değerli Meclis Üyelerimiz,
                                                  -1-
Pandemi sürecini ağır olarak geçirdiğimiz bu günlerde tarımın ve hayvancılığın ne kadar önemli olduğunu acı gerçekleri ile anlamış olduk. COVİD bize kendi kendine yetme zorunluluğunu öğretti. Yerli üretimi destekleyeceğiz, yerli üreticiyi güçlendireceğiz, YERLİ MALI HAFTASI HEPİMİZE KUTLU OLSUN.

Derince köylerinde tarım işçilerinin su ihtiyacını karşılayan TAHTALI GÖLET’İNİN sulama kanalları tahrip olmuştur ve kullanılamayacak durumdadır. Kapalı sulama sistemi bir an önce yapılıp bölge çiftçimizin kullanımına açılmalıdır. Kapalı sulama sisteminin yapımı uzayacaksa mevcut kanalların bahar aylarına kadar tamirlerinin yapılmalı ve çözüm sağlanmalıdır.


                                               -2-
Yenikent Mahallesi Araptepe bölgesinde, Derince Belediyesi’nin kentsel dönüşüm alanının hemen yanında bulunan dere yatağı Sayın Zeki Aygün’ün talimatı ile kentsel dönüşüm alanının müteahhitti tarafından dere yatağı ve yeşil alanlar döküm sahasına dönüştürülmüştür. Dere yatağının doldurulması sonucunda hafriyat arkasında kalan evler açısından herhangi bir su baskınında yaşanacak can kayıplarından kim sorumludur?  Doğanın dengesini bozmak ne kadar doğrudur?
                                          -3-
Geçen Cuma namazından sonra yapılan yağmur duası bize bir gerçeği daha hatırlattı:
KAZ DAĞLARI’nda, BERGAMADA’da yaptığınız katliamları,
DOĞU KARADENİZ’de katledilen dereleri,
Bizi terörist ilan ettiğiniz CERATTEPE’deki doğa katliamlarını…
Size bir bilgi vereyim:
Memleketim olan ARTVİN-ARDANUÇ ilçesinde
Mahkemenin defalarca iptal kararı verdiği ÇED raporlarına rağmen rakamlarla oynayarak tekrar idareye kabul ettirilen 4. ÇED raporunun iptali için İdari Mahkeme’ geçen hafta dava açılmıştır. Doğanın dengesini bozmaya çalışmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?

                                       -4-
Diğer bir konu ise enflasyonun %40’ları geçtiği gerçeğine rağmen sizin uydurma rakamlarla %14 bulduğunuz enflasyon rakamları. Belediye çalışanlarının refah seviyesini yükseltmek için en düşük işçi maaşını 4400 TL’ye çıkaran ARTVİN ŞAVŞAT Belediye Başkanı NİHAT ACAR’A, ve KONYA TUZLUKCU İLÇESİ Belediye Başkanı NURETTİN AKBUĞA’ya buradan selam olsun!

                                    -5-
Son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üyesi olunca belediye görevlisi arkadaşlar bana doldurmam için bir belge verdiler. Doldururken özgeçmiş kısmında Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği kısmında takılıp kaldım.
Ben nasıl Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi oldum?
Sizlere de örnek olması açısından anlatayım.
Bir insan aklını, fikrini ve iradesini, bir iradede ipotek altına verirse ve bu iradenin yasalarla yargılanırsa, PARTİLİLİLERİNİN VERDİĞİ OYA RAĞMEN, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’nden istifa ettirilir.
Ve yerine de 1. Yedek üye olarak ben Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olurum.
Doldurulmam istenen forma da bu şekilde yazıp Büyükşehir Belediyesi görevlilerine teslim edeceğim.

Saygılarımla,

ERHAN AKPINAR

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.