Alnından öpülecek meclis üyesi

İzmit Belediyesinin MHP’li bir meclis üyesi olan İlker Kazan gerçekten tam anlamıyla görevini yapan alnından öpülecek bir meclis üyesi. Daha önceleri onunla pek çok program yapmıştık, mecliste müthiş bir performans..

Alnından öpülecek meclis üyesi
Son Güncelleme: Whatsapp

İzmit Belediyesinin MHP’li bir meclis üyesi olan İlker Kazan gerçekten tam anlamıyla görevini yapan alnından öpülecek bir meclis üyesi.

Daha önceleri onunla pek çok program yapmıştık, mecliste müthiş bir performans sergiliyor.

İzmit’te neredeyse tüm sorunları cesaretler dile getirerek çözüm öneriyor ve cevap istiyor.

Kamunun parasının çar çur edilmesine karşı önergeler veriyor.

Göstermelik reklam için ekilen ve “İzmit üretiyor” diye reklamı yapılan köylüye ve millete hiç bir faydası olmayan göstermelik projeleri ortaya döküyor.

İlker Kazan soruyor ama cevap alacak mı bilemiyorum.

Soruları pek çok konunun içini aydınlatacak sorular ve Fatma Kaplan bu sorulara cevap veremez.

Baştan aşağıya dikkatli okursanız Köpek cinayetlerinden tutun pek çok soru işaretinin cevapları zaten soruların içinde gizli.

Ben bu meclis üyesini tebrik ediyorum. İyi ki varsın…

KONU :  SÜLEYMANİYE Mahallemiz hakkında;

İzmit Belediyemiz sınırları içinde bulunan SÜLEYMANİYE mahallesine yapmış olduğumuz ziyarette görmüş olduğumuz eksiklikler aşağıdaki gibidir.

1-Cami çevresinin peysaj çalışmasının yapılmasını,

2-Muhtarlık binasının çürüyen çitlerinin yenilenmesini,boyanmasını

3-Çocuklar için okul bahçesine oyun alanı yapılmasını talep ediyoruz

KONU :  Sokak hayvanları hakkında

İzmit Belediyemiz sınırları içinde bulunan kediler ve köpekler için yaklaşan kış şartlarınında göz önünde bulundurularak ekte Fotoğrafla desteklediğimiz bazı belediyelerin yapmış olduğu beslenme ünitelerinden alınarak, vatandaşlarımızın atık plastik şişe,cam şişe kumbarasına atılarak onun yerine köpek yada kedi maması alabilmesi için  şehrimizin işlek Caddelerine koyarak hem çevreye hemde canlarımıza bir faydası olması adına yapılmasını talep ediyoruz

KONU :  KARAABDULBAKI Mahallemiz hakkında;

İzmit Belediyemiz sınırları içinde bulunan KARAABDULBAKI mahallesine yapmış olduğumuz ziyarette mahalle sakinlerinin Milli Eğitimden oluru alınarak Belediyemize

Verilen arsaya Futbol sahası yapılmasını talep ediyoruz

KONU :  Belediye personellerimiz hakkında

Belediyemizde çalışan personellerimize

1-Göreve gelmeden önce personele belirttiğiniz ödenmeyen farkları ödeyecekmisiniz?

2-400 Temizlik işçisinin mesailerini ödeyecekmisiniz?

3-Belediyemiz ve iştiraklerinde kaç kişi askeri ücretle çalışmaktadır?

4-Askeri ücretin 3100 tl olduğunu belirttiniz bu ücret bekaramı?evli çocukluyamı?

5-Bekara ise evli ve çocukluya nekadar?

6-Her ikisinede ise adil oluyormu?

SOKAK KÖPEKLERİ KAYIP MI?

1- İğnelere konulan uyuşturucu dozunu kim ayarlıyor?
2-Eğer iğneler standart ise ilave dozu kim koydu?
3- Bu iğnelerin normalden farklı olduğu söyleniyor, özellikle öldürücü olması için farklı bir yerdenmi satın alındı? Alındı ise nereden alındı?
4-Organizasyon basında denildiği gibi ambulans şoförü tarafından mı yapıldı, kimler yardım etti?
5- Bu işin canilik olduğunu liyakat sahibi memurlarınız bilmiyor mu?
6-“Belediye Başkanı Fatma Kaplan’a köpeklerle ilgili şikayet gitmeyecek” demek ne demektir?
7-Belediye Başkanına gidecek şikayetlerin korkusu mu personele cinayetleri işletti?
8- Böyle bir işe kendi başlarına karar verebilen personel Belediyede başı bozukluğun göstergesi değil
midir?
9-İzmit Belediyesinde ki liyakat bu mudur? Bu birime alınan personel nasıl seçildi?
10- Bir ambulans şoförü müdürden daha yetkili nasıl olur?
11-Köpeklerin ölüleri nereye ve kimler tarafından atıldı..?
12-Suç sadece tetikçilik yapanların mı yoksa başka bir yerden gelen bir emir var mı..?
13- iki haftadır süren sürek avlarının gerçekte kaç köpeğin hayatına mal oldu?Söylendiği üzere kayıp
50 civarı köpek ile belediyemizin bir bağlantısı var mıdır?
14- Belediyemizce soruşturma için görevlendirilen kim veya kimler? Görevlendirilen kişiler konu hakkında bilgi, birikim sahibi kişiler mi? Yeterlilikleri var mı? Belediyemizdeki görevleri ne?
15-Bu cinayetlerden dolayı bir kaç kişiyi görevden almakla Belediye Başkanı kendini ve diğerlerini temize çıkarabilir mi?
16- Sokak hayvanları halen belediyemizin sorumluluğunda Müdürlük yeniden ne zaman açılacak? Personel alımında neleri göz önüne alıp personel seçeceksiniz?
17-Müdürlük kapadığından bugüne sokak hayvanları için kaç müracaat geldi ? ve müracaatlara ne gibi cevap verildi?

İZMİT ÇINAR EVLER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit’te inşa edeceği KİPTAŞ İzmit Çınar Evler, bugün İzmit Belediye Meclisi’nde MHP’li Meclis üyeleri İlker Kazan tarafından soru önergesi olarak İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e soruldu.

FORMÜLÜ BİZE DE SÖYLER MİSİNİZ?

Önergede şu sorulara yer verildi: “1-Cınar Evlerin sosyal konut dar gelirli vatandaşlarımız için olacağı reklamlarınızdan ve söylemlerinizden anlaşılmıştır fakat 2021 yılı asgari ücret 2 bin 825 TL’dir. Dar gelirli vatandaşlarımızın alabilmesi için ne yapması gerekmektedir? Dar gelirli vatandaşların alabilmesi ödeme planlarınıza göre imkansızdır ya da anlayabilmemiz için formülü bize de söyler misiniz?

KİPTAŞ 11 MİLYON TL KAR YAPACAK?

2-Bankadan kredisi çıkmayan vatandaşlarımız için ne gibi kolaylıklar düşünülmüştür?

3- Arsa bedeli + metrekare maliyeti + KİPTAŞ kar payı = 274 bin lira yani arsa bedeli 55 bin lira ortalama daire başı + metrekare maliyeti (87 x 1.500 = 130 bin 500 lira) = 219 bin lira. Yani bu daireler arsalarla birlikte 219 bin liraya inşa edilecek. KİPTAŞ ise tek bir daireden 88 bin 500 lira civarı kar edecek. Normal müteahhit hesabı ile firmanın büyüklüğü göz önüne alındığında 11.4 milyon TL’den fazla kar etmiş olacak  

arsa vatandaşın, inşaatı KİPTAŞ yapıyor İzmit Belediyesi olarak bu projenin neresinde bulunuyoruz? Belediye olarak bizim karımız nedir?

BELEDİYEYE AİT KONUTLAR SATILAMAZKEN

4-Aynı mevkide bulunan TOKİ’deki ev fiyatları 60 bin -120 bin civarıdır. Siz o fiyata sanki dar gelirli vatandaş için değil maddi imkanı olanlar için  ya da KİPTAŞ’ın emlakçılığını yapacaksınız gibi gözükmektedir. Nasıl o fiyata satarız diye sizde bizim gibi düşünüyor musunuz? 5-Belediyemize ait satılmayı bekleyen konutları satamazken proje diye belki 1 ev parası reklam yaparak birilerine para kazandırmak için yaptığınızı doğru buluyor musunuz?  6-Yapmıs olduğunuzu belirttiğiniz tasarrufları buralarda reklamlarla harcayacağınıza iptal ettiğiniz fakir vatandaşlarımıza verilen yardım kartlarına harcamayı düşünür müsünüz?

Kocaeli Barosu Binası Reklam Alanı

İzmit Belediye Meclisi 2021 yılı ilk toplantısı bugün yapılıyor. Mecliste, MHP’li meclis üyeleri İlker Kazan ve Engin Duymaz, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e Kocaeli Barosu binasının reklam duvarını sordu.

Önerge’de şu ifadeler yer aldı: “Belediye başkanımızın İlçemizdeki yerel basında çıkan bir röportajında Kocaeli bölgesinde 12 ilçede İzmit belediye başkanımızın reklamlarının yapıldığı yazılmıştır Belediyemizin kültürel yerlerinin tanıtımı yapılması gerekirken neden sadece başkanımızın reklamı yapılmaktadır? Büyükşehir belediye başkanı adayı iseniz neden kendi cebinizden ya da partiniz vasıtasıyla masraf yapmıyorsunuz? Belediye başkanı seçildiğinizden bugüne kaç liralık belediye kasasından reklam ödemesi yapılmıştır?

O DUVARI BİZ DE KULLANACAK MIYIZ?

Reklam için yıllık 85 bin TL 4 yıllık 340 bin TL ödeme yapılan baronun bulunduğu binada da sadece sizin reklamınız mı olacak? Yoksa diğer 11 ilçede CHP den aday olacak belediye başkan adayları da kullanacak mı? O duvarda bizde aday olursak ücretsiz kullanabilecekmiyiz? Kullanabileceksek rezervasyon kaç ay yada kaç günlük ve nereden yapılacak? Sonuçta o duvar 05.06.2024 yılına kadar belediyemizce 340 bin TL’ye kiralanmıştır.

ŞAHSİ REKLAMLAR…

Sizce sadece sizin için ödenen reklam paraları tüyü bitmemiş yetim hakkına girmekte midir? Seçime kadar İzmitlilerin verdiği vergilerle siz şahsi reklamlarınızı ödemeye devam edecek misiniz? Reklamlarınızdan bazıları domates, patlıcan reklamıdır. Ekilen alanlarımızdan ne kadarlık bir ürün hasadı olmuştur? Aralık ayı kaç ton ürün elde edilmiştir? Ne kadarlık masraf yapılmıştır? Kaç kişiye kaç kilo ürün verilmiştir? Sadece domates ve patates reklamı için kaç ilçede kaç liralık reklam yapılmıştır?

Aronia meyvesi araştırmalarımıza göre 1. yılda kayda değer bir ürün vermez. 2. yılında 1 dönümden 200 kg ürün veriyor.3. yılda 400 kg çıkıyor azami. Biz ne kadar masraf yaptık? Ne kadarlık reklam yaptık? Ve 3 yıl sonunda belediyemiz bu üründen ne kadar fayda sağlayacaktır? Yürüyüş yolunu döşediğimiz bayraklarda renkler personel tarafından renklilik olsun diye kendi şirketinizmiş gibi kurumsallıktan, resmiyetten uzak şekilde değiştirilmiştir. Eski bayraklardan elimizde ne kadarlık kalmıştır? Yeni olanlardan ne kadarlık yapılmıştır? Logo değiştiğinde elimizde kalan bayrak ve logolu malzemeleri ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bizce attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmiyorsa yaptığımız masrafı daha yararlı alanlarda kullanabilirsiniz biz sonuna kadar yardımcı oluruz.

Yukarıdaki sorularımıza en kısa sürede Belediye Meclisini ve İZMİT halkını bilgilendirmenizi önemle arz ve rica ederim.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.