Ahmet Davutoğlu Gebze’de moral depoladı

GELECEK PARTİSİ Kocaeli Örgütünün düzenlediği ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nu davet ettikleri piknik etkinliği Gelecek Partililer için moral kaynağı oldu… Organizasyon çok iyiydi. Katılımcılar samimiydi… Karşılama mükemmeldi. Davutoğlu’na yoğun ilgi..

Ahmet Davutoğlu Gebze’de moral depoladı
Son Güncelleme: Whatsapp

GELECEK PARTİSİ Kocaeli Örgütünün düzenlediği ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nu davet ettikleri piknik etkinliği Gelecek Partililer için moral kaynağı oldu…

Organizasyon çok iyiydi.

Katılımcılar samimiydi…

Karşılama mükemmeldi.

Davutoğlu’na yoğun ilgi vardı.

Ahmet Davutoğlu, İl Başkanı Ömer Faruk Başaran’ın performansını ve koordisnasyon yeteneğini sık sık dile getirdi.

Ömer Faruk Başaran’dan övgüyle söz etti…

Kısacası piknik amacına ulaştı ve Gelecek Kocaeli’nin ve Ahmet Davutoğlu’nun hafızasına umut ve samimiyet dolu bir etkinlik olarak geçti…

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmada çok önemli konulara değindi…

Ahmet Davutoğlu’da programların yoğunluğu arasında bu piknikte yorgunluk attıklarını ve moral bulduklarını da söyledi… Piknik gerçekten övgüye değerdi kim olursa olsun böyle karşılanmaktan mutlu olur gurur duyardı…

Ahmet Davutoğlu’da bunu zaten açık açık söyledi…

Videolarda ayrıntılara ulaşabilirsiniz…

Basın ile buluşmasında ise kendisine Katar ve özelleştirmelerle ilgili sorularımıza verdi.

Davutoğlu konuşmasında şu konulara değindi…

“KİRLİLİKLERİN TEK ÇÖZÜMÜ GELECEK PARTİSİDİR” 

Gelecek Partisi Genel Başkanı, seçilmiş son Başbakan Prof. Ahmet Davutoğlu, partisinin Gebze’de düzenlediği pikniğe katıldı. Coşkulu kalabalığa seslenen Davutoğlu daha sonra kısa bir basın toplantısı düzenledi. Kocaeli’ndeki gündemi sıkı takip ettiğini ifade eden Davutoğlu, son zamanlarda genel başkanların uğrak yeri olduğunu söyledi. Çevre kirliliğini ve siyaset kirliliğini işaret eden Davutoğlu, bu kirliliklerin çözümünün tek çözümünün Gelecek Partisi olduğunu vurguladı.  

Gelecek Partisi Kocaeli İl teşkilatı tarafından Gebze Atlı Spor Kulübü Tesislerinde düzenlenen ve il başkanı Ömer Faruk Başaran’ın ev sahipliği yaptığı piknikte, partililer ilk kez bir programda genel başkanlarını ağırlamanın heyecanını yaşadılar. Partiye katılımlar ve rozet takma törenlerinin yapıldığı törende sırasıyla; Gebze İlçe Başkanı Hasan Arabacı, İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir birer konuşma yaptı.  

GEBZE İL OLABİLECEK BİR İLÇE 

Partililere hitap ettikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genel başkan Prof. Ahmet Davutoğlu; Gebze İl olmalı mı? sorusuna “Türkiye’nin idari reformunu gözlemlediğimizde belli ilçeler var. Kendini idare eden ilçeler bunlar. Türkiye’nin nüfus yoğunlukları farklılaşıyor. Bugünkü tablo olarak söylüyorum. Gebze il olabilecek bir ilçedir. İdari anlamda muhakkak ele alınmalı” dedi.  

HEDEF YEREL BASIN 

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ne kapsamında kamu kurumlarının gazete aboneliğine son vermesi maddesi ile ilgili soruyu yanıtlayan Davutoğlu, “Özgür seslerin yükseldiği yer yerel basındır. Genelge Cumhurbaşkanlığı masraflarını muaf tutuyor. Burada boğulacak olan yerel medya. Yerel medya Anadolu’nun ruhudur. Başbakan olduğumda ilk kez yerel medya mensuplarını başbakanlık uçağına alıp uluslararası ziyaret yapmıştım. Onlar tekelci bir medya ister” ifadelerini kullandı 

DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN SES YOK 

Türkiye son zamanlarda öyle yanlış politika ile yönlendirildik tamimiyle şahsi yapıldı. Kanal İstanbul’un Çin tarafından yapılma ihtimali nedeni ile Doğu Türkistan’a ses edilmiyor. Mesele ülke ilişkisi değil şahsı ilişki halini almış durumda. Kanal İstanbul civarındaki arsa rantları konusunda da bu tablo çok açık. Türkiye yabacı sermayeye açık olacak. Ancak ülkenin kaynaklarının kullanılacağı yatırımlara izin vermeyeceğiz.  

KENTSEL DÖNÜŞÜM BÜYÜK YARA 

Kentsel dönüşümle ilgili soruları yanıtlayan Davutoğlu “Kentsel dönüşüm büyük bir yaradır. Tozkoparan’a giden ilk siyasi heyet gelecek partisidir. Elektrikleri suları kesilerek insanlar oradan çıkmaya zorlanıyor. Kentsel dönüşüm Türkiye’de şarttır. Ama kentsel dönüşüm vatandaşın birikimi ile elde ettikleri mülkleri ellerinden alarak başka yerde verilmesi uygun değil. 50 sene önce taşındıkları yerden alınıp şehrin uzaklarındaki yerlere gitmeleri zorlanıyor. Nerede kentsel dönüşüm üzerinden rant alanı oluşuyorsa engelleyeceğiz” dedi. 

EYT SORUNUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ 

Gelecek Partisi EYT’lilerin yanındadır diyerek alanda bulunan EYT mağdurlarına seslenen Davutoğlu, “Hiç merak etmeyin EYT’lilerin sorunlarını çözeceğiz. Toplam maliyetleri çıkardık. İktidara geldiğimiz ilk bir ayda çözeceğimiz sorunlardan biridir. Bu konuyu yakından takip eden arkadaşlarımız var. Cumhurbaşkanının Diyarbakır ziyareti ve sahaya inme çağsısının sebebi panik. Teşkilat artık sahaya inmiyor. Kimse inmeyecek. Halkın karşısına çıkamazlar. Üç esnaf konuştu mu oradan uzaklaşırlar. Panikle davranıyor. İkinci sebebi de erken seçim. Kürt seçmeni nasıl kazanırımın peşinde. Kürt seçmeni kazanmak istediğinde Bahçeli’yi kaybediyor. İki arada bir derede. Biz İstanbul’da ne dediysek Diyarbakır’da aynısını diyoruz” diye konuştu. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.