AFGANA, TURİSTE SERBEST, TARAFTARA YASAK !

KOCAELİ GENÇ FENERBAHÇELİLER Dernek Başkanı Arda Başaran TFF’nin yeni sezonda tribünlere misafir takım alınmayacağını açıklaması üzerine tepki koyarak aşağıdaki açıklamayı yaptı… AFGANA, TURİSTE SERBEST, TARAFTARA YASAK ! Türkiye Futbol Federasyonu..

AFGANA, TURİSTE SERBEST, TARAFTARA YASAK !
Son Güncelleme: Whatsapp


KOCAELİ GENÇ FENERBAHÇELİLER Dernek Başkanı Arda Başaran TFF’nin yeni sezonda tribünlere misafir takım alınmayacağını açıklaması üzerine tepki koyarak aşağıdaki açıklamayı yaptı…

AFGANA, TURİSTE SERBEST, TARAFTARA YASAK !

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 2021-2022 sezonu boyunca tribünlere misafir takım taraftarı alınmayacağı ilan edilmiştir.

Bizler, ömrünü tribünlere adamış taraftarlar olarak alınan bu kararı hayretle karşılıyoruz. İç saha maçlarına aşılarını yaptıran tüm taraftarlar girebiliyorken aşısını yaptırmış olan aynı taraftarlar neden deplasman tribününe giremiyor ? Bunun gerçekten akıl ve mantık ile izah edilecek bir yanı bulunmuyor.

Ülkeye turist gelsin, yazlık bölgelerde hareket olsun diye tüm kapıları açanların, ülkenin sınırlarından her gün binlerce Afganın, Suriyelinin gelmesine göz yumanların, tüm sağlık şartlarını sağlayan taraftarlara yapmış oldukları bu zulmü kabul etmiyoruz. Deplasman taraftarı hafta sonu gittiği kente bereketini götürür, orada alışveriş yapar, oranın esnafına faydası dokunur. Söz konusu turistin getireceği dolar olunca her türlü izni verenlerin, taraftarların Türkiye’yi dolaşmasına engel olma çabalarını şiddetle reddediyoruz. Her fırsatta bu ülkede taraftarı dışlayan, taraftarı terörist gibi gösteren, taraftardan intikam alan anlayış ile sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.

Türk tribünlerinin son Reis’i , rahmetli ağabeyimiz Sefa Kalya’nın her zaman söylediği gibi “haksızlık karşısında boyun eğmeyeniz, zira hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz” ilkesinden yola çıkarak farklı renklere gönül vermiş tüm tribün camiasını bu kararın geri alınması için mücadele etmeye çağırıyoruz. Bu ülkede tribünler isterse her şey olur, zamanında yaşadık ve gördük, gerekirse bir kere daha yaşarız.

Atkılıların mücadelesi kravatlıları yenecektir.

Arda BAŞARAN
KOCAELİ GENÇFENERBAHÇELİLER

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.