ADD KOCAELİ: İFTİRA SUÇTUR!

Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’ nin, ADD Genel Başkanı çıkarma gururunu yaşamış ve ilimizin en fazla üye sayısına sahip şubemiz yönetim kurulu; sorumluluğunun farkında olarak çalışmalarına aralıksız devam etmektedir! Görevinin..

ADD KOCAELİ: İFTİRA SUÇTUR!
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’ nin, ADD Genel Başkanı çıkarma gururunu yaşamış ve ilimizin en fazla üye sayısına sahip şubemiz yönetim kurulu; sorumluluğunun farkında olarak çalışmalarına aralıksız devam etmektedir! Görevinin başındadır!  

27 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak 13. Olağan Genel Kurulumuz öncesi gündemimiz; Ülkemizin içinde bulunduğu yoksulluk, işsizlik, hukuksuzluk ve tek adam rejiminin getirdiği siyasi bunalımdır! Türkiye ve Kocaeli genelindeki örgütlerimizin de gönüllü olarak emek verdiği mücadele yine aynı gündem çerçevesindedir. 

Ancak görüyoruz ki Şubemize; 13. Genel Kurulu öncesi sistematik biçimde iftiralar ile genel kurula müdahale operasyonu başlatılmıştır. Atılan iftiralar her ay farklı bir biçimde denenmekte ve isimsiz yorum haber statüsünde “-mış, -muş, -duyuldu, -konuşuluyor” basitliği ile adrese teslim edilmektedir. 

Yönetim kurulumuz göreve geldiği 2018 tarihinde itibaren; Köy okullarında yaptığı çalışmalar ile, Atatürk düşmanı belediyelere karşı hem hukuki hem de sahada yaptığı mücadeleler ile, Atatürk Hava Limanı isimi için İzmit’in 20 mahallesinde kurulan ve Türkiye genelinde 10 bin imzayla en fazla imza toplayan şube olması ile, kentimizde gündem belirleyen açıklamalar yaparak 5 kez ulusal basının dahi dikkatini çeken çalışmalara imza atmıştır.  

Birçok ilke imza atan çalışmalar yapan şubemiz “kıskançlık” ve “benim olsun küçük olsun” zihniyetiyle ne yazık ki asılsız iddialar ile yıpratılmaya çalışılmakta Kocaeli genelindeki örgütlerimize ve kurumsal yapımıza da zarar verilmek istenmektedir. 

Yönetim kurulumuz görevini 1 yıl önce tamamlamış olsa da zorlu pandemi şartlarına rağmen şubemizi tüm zorluklara aldırmaksızın sahipsiz bırakmamış 1 kez olsun olağan üstü genel kurul yapma gereği dahi duymamıştır! 

Atatürkçü Düşünce Dernekleri yerli ve yabancı hiçbir kurum ve kuruluştan fon adı altında bile bağış almamakla övünmekte, örgütlerimizin mali ihtiyaçları üyelerimiz ve yönetim kurulumuzun yaptığı bağışlar ile karşılanmaktadır. Örgütlerimizin yaptığı etkinlikler de (yemek, tiyatro oyunu, konser v.s.) şubelerimize ek gelir sağlamakta şube ihtiyaçlarını karşılama yönünde ciddi kaynak oluşturmaktadır. Pandemi dolayısı ile yapılamayan etkinlikler ve ekonomik sıkıntı sebebi ile; tüm Türkiye’deki kurumsal ticari firmaları dahi zor durumda kalmışken sivil toplum örgütlerinin de zorluk çekmesi normal ve olağandır. 

Ancak iftira edildiği üzere şubemize asla bir haciz işlemi gerçekleşmemiş, derneğimiz asla bir borç batağına girmemiştir. Tüm masraflar: ADD Genel Merkezi Denetleme kurulu ve Valilik Dernekler Masası’nın da resmi rapor tutanağı ile de kayıt altına alındığı üzere; başta başkanımız Taylan BİNGÖL, yönetim kurulumuz ve fedakâr üyelerimizin desteği le karşılanmış ve karşılanmaya da devam etmektedir.  

Bu asılsız iddiaların ne yazık ki 13. Olağan genel kurulumuz yaklaşırken, genel kurulumuza yön verme planı içinde olan başka şube yöneticilerinin yapması bizi derinden üzmüştür. Bireysel hırslar ve çıkarlar yüzünden örgüte zarar verme pahasına yerel basınımıza gönderilen belgesiz ve delilsiz iddialara aldığımız örgüt terbiyesi gereği yine örgüt hiyerarşisi çerçevesinde cevap vereceğiz.  

Bir kağıda aslı astarı olmayan iddiaları yazarak altına diğer şube başkanlarının haberi olmadığı halde izinsiz isimlerini yazmak, olmayan görevini varmış gibi göstermek, genel merkezimize ve genel denetim kurulumuza hakaret etmek, genel merkez denetim kurulumuzun kararını ve raporunu tanımamak, örgüt içi sorunları basına taşımak disiplin suçudur ve gereği yapılacaktır. 

Bundan 9 ay önce bir internet sitesinde yapılan haberin altına yapılan isimsiz yorumun, sanki başkanımız Taylan BİNGÖL yapmış gibi göstermek iddia etmek ve 9 ay sonra 13. Genel Kurulumuzu yapacağımız haftada iftira niteliğinde ortaya atılmasının muhasebesini; hem haber yapan basın kuruluşlarının hem örgütümüzün hem de değerli Kocaeli halkının vicdanına bırakıyoruz. 

Tüm bu iftira ve 13. Genel Kurulumuza müdahale operasyonuna karşılık Kocaeli halkını Ömerağa Mah. Hasan Özcan Sok. Bergüzar Apt. Kat: 3 No:7 adresindeki şube binamıza çay içmeye davet ediyoruz. Şube binamız Atatürkçü mücadelemize destek vermek isteyen tüm yurttaşlarımıza açıktır. Yönetim kurulumuz görevinin başında ve güler yüzü ile şube binamızda sizleri ağırlamaktan onur duyacaktır. 

Son olarak yönetim kurulumuz: başkanımız Taylan Bingöl’ün yeniden aday olması ve tek aday olarak 13. Olağan Genel Kurla gidilmesi yönünde karar almıştır. Genel Merkezimiz, örgütümüz ve yönetim kurulumuz 13. Olağan Genel Kurul’da başkanımız Taylan BİNGÖL’ ün yanındadır. 13. Genel Kurulumuzdan çıkacak sonuç da iftiralara en güzel yanıt olacaktır. 

Ülkenin ve kentimizin gerçek gündemi; ekonomik çöküntü, yolsuzluklar, hukuksuzluklar, gelir adaletsizliği ve terördür. Yapay gündemler oluşturmaya çalışarak ülkenin asıl gündemini unutturmaya çalışanlara karşı Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız. 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ  

        KOCAELİ ŞUBESİ 

12. DÖNEM YÖNETİM KURULU 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.