KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ

  Açlığı ve yoksullu sınırlayacak bir rakam bulamayan AKP+MHP=Mafya ittifakı, yalan makinesi haline gelen TÜİK verileri ile toplumla alay etmeye devam ediyor. Genellikle gerçekleri silerek halkın parasıyla beslenen TÜİK, halktan..

KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ
Son Güncelleme: Whatsapp

  Açlığı ve yoksullu sınırlayacak bir rakam bulamayan AKP+MHP=Mafya ittifakı, yalan makinesi haline gelen TÜİK verileri ile toplumla alay etmeye devam ediyor. Genellikle gerçekleri silerek halkın parasıyla beslenen TÜİK, halktan gerçekleri gizleyerek saray ve şürekasını mutlu etmekle yaşamını sürdürüyor. Halkın enflasyonu %40’ı geçerken, resmi yalanlarda enflasyon %20’nin altında kalabiliyor. TÜİK, enflasyonu %19,89 göstererek hiçbir sorun yokmuş gibi yoluna devam ediyor. Oysa bir grup akademisyenin oluşturduğu enflasyon %46,31.

      Peki kim yalan söylüyor?

   Marx, Yeni Çağın Dini makalesinde şöyle der; Her toplumsal koşulların, her büyük tarihsel alt üst oluşun aynı zamanda insanların kavramlarında ve düşüncelerinde ve dolayısıyla onların dinsel düşüncelerinde bir alt üst oluşu harekete geçirdiğini açıklar. Buradan hareketle içinde bulunduğumuz durum, emekçiler açısından tam bir yıkım politikasıdır. toplumun yaşadığı ekonomik sorunlar, işsizlik, açlık artık dinsel motifleri kullanarak bastırılamıyor. Salt TÜİK verilerine göre bile son 4 yıl içinde sosyal yardım alarak yaşamını sürdüren yurttaş sayısı 16 milyon 600 bin’e ulaşmıştır. Bütün bu gelişmelere gözünü kapayan saray rejimi, Emine Erdoğan’ın ağzından “lokmanızı küçültün, pazara geç gidin” neredeyse yemeyin anlamına gelecek önerileri ile toplumla alay etmektedir. Emine Erdoğan’dan sonra Enerji Bakanı da ilginç bir ifadede bulundu. ‘Evi az ısıtıp az aydınlatırsak faturalar düşük gelir’ diyerek halka dalga geçmesini sürdürmüştür. Bu iki önermeyi tercüme ettiğimizde şu anlaşılmaktadır; lokmamızı küçültmeyerek, evimizi oturacak şekilde ısıtarak, yeterli aydınlatmayı kullanarak aslında bu zamların sorumlusu biziz. Bu düşünceye itiraz edenler gerçeğin böyle olmadığını haykıranlar, saray trolleri tarafından ihbar edilerek emniyet güçleri kanalı ile göz altına alınmaktadırlar. Bu girişimler toplumda zamlara karşı oluşan düşünceyi kontrol altına almak ve yapılan zamlara yanlış hedefler göstererek hükümet politikalarını aklamaktan başka bir şey değildir. Oysa düşünce tarihi zihinsel üretimin maddi koşulların değişmesi ile birlikte değiştiğini herkes bilmektedir. Her topluma empoze edilen bu düşünceler o dönemin egemen sınıflarının düşünce biçimidir. Saray rejimi %9 büyüme masalı ile hem Avrupa’nın hem de dünyanın şoka girdiğini iddia ederek toplumdaki yaşanan işsizliği ve sıkıntıları aşmanın yollarını aramaktadır. Hemen arkasından yandaş medya (Türkiye Gazetesi), sanayiici işçi bulamıyor, tezgahlar boş bekliyor diyerek aslında işsizliğin olmadığını fakat insanların çalışmak istemediğini söylemek istiyor.

     Özgür düşünen iyi düşünür.

   Bir tek emekçinin ezildiği yerde toplumun bütünü ezilmektedir. Toplumsal olarak hepimizin ezildiği yerde herkes ezilmektedir. Saray ve şürekası yandaş medyasıyla kontrol altında tuttuğu televizyonları ile uydurduğu yalanlarıyla bu algıyı değiştirmeye çalışmaktadır. Bu şekilde yaşamak istemeyenler ise terörize edilerek hain olarak sunulmaktadır. Son günlerde özellikle Çubuk’ta yaşanan Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi bizatii Erdoğan’ın olduğu bir toplantıda sahnelenerek muhalefet korkutulmaya çalışılmaktadır. Hepimiz biliyoruz ki bu karanlığı yırtacak güç örgütlü halk mücadelesidir. Başta işçi sendikaları olmak üzere emekçi halkı temsil iddiası taşıyan her örgütlü yapı bu politikalara hayır diyerek sokakları doldurmak istemektedir. Emekçilerin buna ihtiyacı var. Son söz ancak örgütlü bir mücadele bu kararlılığı yırtar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.