ZAFER PARTİSİNDE SULAR DURULMUYOR…

Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık’ın görevden alınmasından sonra fırtınalar kopan Zafer Partisinde sular durulacak gibi görünmüyor…

Büyüyen ve Türkiye’de milliyetçi düşünen yurttaşların adresi olma yolunda ciddi adımlar atan Ümit Özdağ’ın yarattığı muhteşem çıkışlar son yaşanan olaylarla oldukça zarar gördü…

Bu duruma üzüldüğümüzü açıkça söylemek ve belirtmek isterim…

Görevden alınan İl Başkanı Vedat Çalık’ın açıklamalarının ardından Kocaeli İl Başkanlığı bir açıklama yaparak savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ve hukuki süreci başlatacaklarını söylediler…

Bunun yanısıra aldığımız duyumlara göre partinin görevden alınan10 kurucu İl Başkanı başta Antalya ve Eskişehir olmak üzere Kırıkkale ve Kocaeli’ninde içinde olduğu, ayrıca bazı Genel Başkan Yardımcılarının da katılacağı söylenen bir basın açıklaması yapılacakmış…

Bu açıklamanın Zafer Partisi Genel Merkezi önünde yapılması planlanıyor…

Yukarıda dediğim gibi sular kolay, kolay durulmayacak gibi görünüyor… Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığının Vedat Çalık ile ilgili açıklaması şöyle….

ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI
ZAFER PARTİSİ Kocaeli Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten, Vedat Çalık’ın, Akp’li Belediyeler ile tespit edilen çıkar ilişkileri, milliyetçi geleneğe ve toplum düzenine uymayacak davranışları hasebiyle görevden alındıktan sonra yapmış olduğu; hakaret, haberleşme gizliliğinin ihlali, güveni kötüye kullanma, mala zarar verme ve benzeri suçlara salık veren eylemleri hakkında, KOCAELİ CUMHURİYET SAVCILIĞINA suç duyurusunda bulunma ve gerekli adli süreci başlatma zarureti hasıl olmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’a yönelik olarak sarf edilen mesnetsiz iddialar neticesinde gerçekleşen; iftiralara, hakaretlere ve asılsız suçlamalara binaen Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’ın avukatları tarafından -ayrıca- suç duyurusunda bulunularak gerekli adli sürecin başlatıldığı bilgisi havidir.

Çıkar ilişkileri ve kapalı kapılar ardında cereyan eden gizli emelleri açığa çıktıktan sonra Genel Merkez tarafından görevinden alınan bu şahsın, ZAFER PARTİSİ ile hiçbir bağı kalmamıştır. İlgili şahsın ZAFER PARTİSİ unvanı altında yapacağı hiçbir açıklamaya riayet edilmemesi ve ZAFER PARTİSİ ile bağdaştırılmaması gerektiği izahtan varestedir.

ZAFER PARTİSİNİN ve Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın hukuk devleti ilkesine bağlılıklarının bir tezahürü olarak haklarında gerçekleştirilen her türlü provokasyona, tahrike ve bilumum yasa dışı faaliyetlere dair hesabı Hukuk sınırları çerçevesinde sorulacaktır.

ZAFER PARTİSİNE gönül vermiş değerli vatandaşlarımız:
Her türlü provokasyon ve tahrikten uzak kalacağız. Haklarımızı TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN, LAİK ve DEMOKRATİK hak arama merci olan BAĞIMSIZ MAHKEMELERİNDE arayacağız.
ZAFER PARTİSİ kadroları, başta Kocaeli İl Başkanlığı olmak üzere; görevinin başında, sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalarına devam etmektedir.
Kamuoyuna saygılarımızla,
ZAFER PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.