Ümit Özdağ panelde protesto edildi

Ümit Özdağ, katıldığı panelde protesto edildi; öğrencilere özel güvenlik müdahale etti

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bilkent Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından protesto edildi. ‘Faşizme karşı omuz omuza’ sloganlarının atıldığı eyleme özel güvenlik müdahale etti.

Son dönemde sığınmacılara yönelik açıklamaları ile gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bilkent Üniversitesi’nde katılımcısı olduğu panelde protesto edildi. 

”FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA”

Öğrenci Faaliyeti üyesi bir grup öğrenci, protesto ettikleri panelde ”Faşizme karşı omuz omuza” sloganı atarken; sosyal medyadan da açıklama yapıldı. 

Öğrenci Faaliyeti’nin resmi hesabından yapılan açıklamada, ”Bilkent Üniversitesi’nde üniversiteliler olarak Ümit Özdağ’ın katılımcı olduğu panelde, “Faşizme karşı omuz omuza!” sloganları ile Özdağ’ın bir süredir sistematik olarak yaptığı ırkçılığı ve mülteci düşmanlığını protesto ettik. Üniversitelerde ırkçılığa izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

ÖZEL GÜVENLİKTEN MÜDAHALE

Protestonun ardından ise üniversitelilere polis müdahale etti. 

Öğrenci Faaliyet müdahaleye ilişkin yaptığı açıklamada ise ”Irkçılığın karşısında halkların kardeşliğinin sesini yükselten üniversitelilere özel güvenlik ve faşistler saldırdı. Üniversiteliler saldırıyı püskürttü” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.