TEŞEKKÜRLER İNSAN BAŞKAN NİHAT ACAR

Şavşat’ta İnsanca yaşayabilecek en asgari koşulların biraz üzerinde bir rakamla çalıştırıyor işçilerini Belediye. Hem de insanların açlıktan ve işsizlikten intihar etmeye başladığı ülkede, karın tokluğuna çalışmaya yani köle olmaya razı..

TEŞEKKÜRLER İNSAN BAŞKAN NİHAT ACAR
Son Güncelleme: Whatsapp

Şavşat’ta İnsanca yaşayabilecek en asgari koşulların biraz üzerinde bir rakamla çalıştırıyor işçilerini Belediye.

Hem de insanların açlıktan ve işsizlikten intihar etmeye başladığı ülkede, karın tokluğuna çalışmaya yani köle olmaya razı gelmiş milyonlarca insan varken, hem de böyle bir Çalışma Bakanına rağmen, hem de Belediyelerde yolsuzlukların ayyuka çıktığı ve hesap sorulmadığı dönemde adaletli bir asgari ücret belirledi Şavşat Belediye Başkanı.

Çünkü çalmazsan ve çaldırmazsan işçinin hak ettiği parayı ödeyecek kaynak bulursun, eğer içinde insanlığa dair bir şeyler varsa, insanca düşünebiliyorsan, insan kalabilmişsen.

Pek çok CHP’li Belediye asgari ücretin çok üzerinde bir rakam ödeme kararı aldı ama Şavşat Belediye Başkanı bir başkaydı…

Teşekkürler sevgili başkan Nihat Acar…

BAZI İLÇELERDE 4 BİNİ AŞTI

Manisa Akhisar, İzmir Bornova ve Konak, Mersin Mezitli ve Eskişehir Tepebaşı ilçe belediyelerinde asgari ücret 3100 lira oldu. Kırşehir Belediyesi de çalışanların maaşlarında yüzde 40’a varan bir iyileştirme yaptı.

Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan imzaladığı toplu sözleşme ile asgari ücretin ek ödemelerle 3 bin 650 TL’ye çıkarıldığını duyurdu.

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da “Asgari ücreti 3 bin 500 TL olarak uyguluyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının tüm Türkiye’ye yansıması en büyük dileğimiz” dedi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nde de Genel İş Sendikası ile imzalanan toplu sözleşmenin ardından asgari ücret 3 bin 425 TL’ye yükseltildi.

Konya’nın Tuzlukçu İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, belediyede asgari ücreti 4 bin 500 lira yaptığını duyurmuştu.

Artvin’in Şavşat İlçe Belediyesi’nde CHP’li Belediye Başkanı Nihat Acar, işçilere yüzde 70 oranında zam yapıldığını açıkladı. Zammın ardından 2 bin 600 lira olan maaşlar 4 bin 400 liraya yükseldi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.