TEM otoyolu kapatıldı… İstanbul’da iki gün izin

İstanbul-Ankara arasında TEM otoyolu ve Devlet karayolunun tüm araç trafiğine kapatıldığı bildirildi.

İstanbul-Ankara arasında TEM otoyolu ve devlet karayolunun güvenli trafik sağlanana kadar kapalı kalacağı belirtildi.

İstanbul Valiliği de yaptığı açıklamada “İstanbul’da olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; malûl ve engelliler ile hamile olanlar pazartesi salı günleri idari izinli sayılacak” denildi. 

İstanbul’da kuryeler yoğun kar yağışı nedeniyle kaza yapmak tehlikesi oluştuğunu belirterek iş bıraktıklarını dile getirdi. 

Öte yandan Diyarbakır’da otobüs seferleri de yoğun yağış nedeniyle durduruldu.

Diyarbakır Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak için önümüzdeki bir hafta boyunca yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiledi. Diyarbakır Valiliği de sürücüleri, mecbur olmadıkça trafiğe çıkmamaları yönünde uyardı. Kar yağışı nedeniyle Diyarbakır-Şanlıurfa yolu, Bahçe-Nurdağı-Gaziantep ve Konya Seydişehir-Antalya Akseki yollarının kapalı olması nedeniyle Diyarbakır Otobüs Terminalindeki tüm otobüs seferleri durduruldu.

GELEN OTOBÜSLER MAHSUR KALDI

Siirt, Batman ve Şırnak’tan batı illerine gitmek için Diyarbakır’a gelen otobüsler de yolcularıyla birlikte Diyarbakır Otobüs Terminalinde bekletilmeye başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.