Tekel Bayilerine tehdit mektubu

Memlekette yolsuzluk almış başını gidiyor, çocuk tecavüzleri, kadın tecavüzleri, hayvan tecavüzlerinde en üst sıradayız ve bu din tüccarları çıkıp ahlak seferberliği başlatmıyorlar da tekel bayilerine tehdit mektupları gönderiyorlar. Yarın kundaklamaya..

Tekel Bayilerine tehdit mektubu
Son Güncelleme: Whatsapp

Memlekette yolsuzluk almış başını gidiyor, çocuk tecavüzleri, kadın tecavüzleri, hayvan tecavüzlerinde en üst sıradayız ve bu din tüccarları çıkıp ahlak seferberliği başlatmıyorlar da tekel bayilerine tehdit mektupları gönderiyorlar.

Yarın kundaklamaya ve ondan sonra Tekel Bayilerinin başlarını kılıçla kesmeye başlarlarsa şaşmamak lazım.

Hiç duydunuz mu bu tiplerin ağzından tecavüz günahtır lafını?

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yazılı açıklama yaparak Ankara, Çankırı, Konya başta olmak üzere birçok şehirde Tekel bayilerine “tehdit” mektupları gönderildiğini söyledi. Veli Ağbaba, esnafın sadece tekel ürünleri değil, ekmekten süte, sebzeden çereze pek çok ürünü sattığını, ancak kısıtlamanın sadece tekel bayilerine yapılmış gibi bir algı oluşturulduğunu belirtti.

Ağbaba,kimliği belirsiz kişilerin Tekel bayilere giderek tebliğ yaptığını açıkladı. Ağbaba, “Tekel bayilerini şamar oğlanına çevirip aç-kapa yapıyorlar. Bu da yetmemiş gibi esnafı tehdit eden meczupları görmezden geliyorlar” dedi.

Ağbaba, şu açıklamayı yaptı:

“Kahvehaneleri kumarhane görüp aylardır kapalı tutuyorlar. Tekel bayilerini şamar oğlanına çevirip aç-kapa yapıyorlar. Bu da yetmemiş gibi esnafı tehdit eden meczupları görmezden geliyorlar. Ankara’da işsiz kalan kafe çalışanları, garsonlar, komiler basın açıklaması yapmak isteyince copları çıkaranlar, aynı şehirde ‘içki satan, alan ve aracılık edenler lanet edilmiştir’ diye yazılı broşürleri dükkan dükkan gezip dağıtanlara ses çıkarmıyor.”

“İŞLETME SAHİPLERİ TEHDİTLERE KARŞI KORUMA İSTİYOR”

İşletme sahiplerinin bu kişilere karşı devletten koruma istediğini söyleyen Ağbaba, “En az 155 bin Tekel esnafı devletin verdiği izin ve ruhsatla hukuki yollarla evine ekmek götürüyor. Onları lanetleyenler hukuk düzenimizi, bireysel özgürlüklerimizi de hedef alıyor. Biz, CHP olarak, bu mektupların kaynağının ve esnaflarımıza baskın yapan bu kişilerin ortaya çıkması için girişimlere devam edeceğiz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.