TAHSİN TARHAN AKMEŞE’DE YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİSİ SORUNUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Kocaeli İl Başkanı Akmeşe’lilere bu sorunu meclise taşıyacağız demişti, verdiği sözü tuttu ve Akmeşe’lileri canından bezdiren elektrik sorununu Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Meclise taşıdı. Sıra Kolin İnşaatta, tarlalara giden..

TAHSİN TARHAN AKMEŞE’DE YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİSİ SORUNUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Kocaeli İl Başkanı Akmeşe’lilere bu sorunu meclise taşıyacağız demişti, verdiği sözü tuttu ve Akmeşe’lileri canından bezdiren elektrik sorununu Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Meclise taşıdı.

Sıra Kolin İnşaatta, tarlalara giden yolları kapatan ve yolun su giderlerini köylünün tarlalarına bağlayan Kolin İnşaat Akmeşe’ye büyük zarar vermiştir…

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli’nin sorunlarını dile getirmeye devam ediyor. Tarhan, bu kez İzmit Akmeşe Mahallesi’nde uzun süredir yaşanan ve SEDAŞ tarafından her yıl biteceği duyurulmasına rağmen bir türlü sona ermeyen elektrik kesintisi sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. 

“Teknolojinin bu kadar ilerlediği bir çağda hala elektrik kesintisi sorunları ile karşılaşıyoruz”

Akmeşe mahallesi başta olmak üzere Kocaeli’de yaşanan elektrik kesintisi sorununun önemine dikkat çeken Tarhan: “Son dönemlerde neredeyse her gün ilimizde elektrik kesintisi yaşanıyor. Elektrik kesintileri nedeniyle Kocaeli halkı mağdur oluyor. SEDAŞ ise yeterli altyapı yatırımı yapmıyor. Teknolojinin bu kadar ilerlediği bir çağda hala elektrik kesintisi sorunları ile karşılaşıyoruz” dedi.

Tarhan, elektrik kesintisinin çalışma hayatından, eğitim hayatına Kocaelili tüm vatandaşları etkilediğine dikkat çekerek, sorunun çözümü için Yetkilileri göreve davet etti.

Tahsin Tarhan Genel Kurulda yaptığı konuşmada “İktidar uzaya gidiyoruz diyor, Kocaeli’nin İzmit Akmeşe Mahallesi’nde sürekli elektrikler kesiliyor. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar, elektrik kesintileri nedeniyle zor durumda. Ev ve dükkanlarda elektrikli aletleri defalarca bozuluyor. Çocuklar eğitime devam edemiyor” dedi. 

Yıllardır söz verilmesine rağmen bu sıkıntının çözülemediğine dikkat çeken Tarhan;  “Sanayinin ve teknolojinin merkezi olan Kocaeli’de, bu çağda elektrik kesintisi yaşanıyor olması utanç vericidir. Yetkilileri Akmeşelilerin bu sorununu bir an önce çözmeye davet ediyoruz” dedi.

“SEDAŞ alt yapı yatırımı yapmak zorundadır”

Tarhan, “SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan, yaklaşık, 2 milyon tüketiciye ve  yaklaşık 4 milyon nüfusa enerji dağıtım hizmeti vermesi gereken bir kuruluş olarak alt yapı yatırımlarını yapmak ve 24 saat kesintisiz enerji dağıtımı yapmak zorundadır” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.