Suudlara yas ilan ettin de şehitlerimize neden yas ilan etmiyorsun?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulunuyor. Meral Akşener Grup toplantısında Gara Şehitleri için yas ilan edilmemesini ağır bir dille eleştirdi. DURMAK YOK SIRITMAYA DEVAM..

Suudlara yas ilan ettin de şehitlerimize neden yas ilan etmiyorsun?
Son Güncelleme: Whatsapp

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulunuyor.

Meral Akşener Grup toplantısında Gara Şehitleri için yas ilan edilmemesini ağır bir dille eleştirdi.

DURMAK YOK SIRITMAYA DEVAM

Meral Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: 

Ülkeyi yönetenler, devlet adabına, devlet idaresinin sorumluluğuna uygun davranmasalar da,  biz sözlerimizi seçerek konuşacağız. 10 şehrimizde şehit cenazelerimiz vardı. 10 şehrimize ateş düştü. Milletçe yüreğimiz yandı. Gara’da, lanet terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon, milli bir meseledir. Dolayısıyla, üzerinde konuşan herkesin sözlerine dikkat etmesi gerekir. Ancak bu dikkat, yapılan bir yanlış varsa, bir hata varsa, üzerini örtmek için bahane olamaz. Başarılı operasyonların müjdesini kendi verip,  felaketlerin açıklamasını, valilere, bakanlara havale etmek devletin değil, algının yönetimidir. Milli güvenliğimizi ilgilendiren alanlarda, sessizliği anlar, saygıyla da karşılarız. Ama evlatlarımıza ne olduğunu, doğal olarak bilmek isteriz. 

Bugüne kadar, bu tür operasyonları başarıyla yürüten,  bu konuda dünyaya örnek olan kahraman askerlerimizin, neden böyle bir sonuçla karşılaştığını öğrenmek isteriz. Çok daha beter cehennemlere, sessizce süzülüp, teröristin hakkından gelip, güvenle çıkan kahramanlarımız,  bu kez neden böyle bir sonuçla karşılaştı, anlamak isteriz.  Bu işte, siyasetin parmağı var mı, yok mu bilmek isteriz.  

Bu aziz milletimizin en doğal hakkı, bizim de milletimize karşı görevimizdir.  Siz, şehit anasını kongreye canlı bağlayıp, felaketten siyaset devşirme peşinde koşabilirsiniz.  Biz koşamayız.Siz, sosyal medyada, meclis kürsülerinden linç kampanyaları başlatıp,  şehitlerimizi sizden olmayana saldırmak için araç yapmaya cüret edebilirsiniz Biz edemeyiz. Siz, ülkemize yaşattığınız her felakette takındığınız aymaz tavırla “Şov devam etmeli” diyebilirsiniz.  Biz diyemeyiz. Demeyeceğiz! 

BURADAN ERDOĞAN’I ŞİDDETLE UYARIYORUM

Bu olayların ardından, özellikle devleti idare edenlerin her sözlerine dikkat etmeleri gerekir.   Devleti idare edenler, terör örgütünün alıkoyduğu evlatlarımıza, “Esir” demez, diyemez. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için “Esir” kelimesini kullanamaz. Siz hiç yabancı devlet görevlilerinin, kaçırılan vatandaşları için “esir” dediğini duydunuz mu?  Ciddiyet sahibi görevlilerden bunu duyamazsınız, çünkü bunun bir sebebi vardır.  Esir, savaşta alınan tutsaktır.  Türkiye savaşmıyor, Türkiye terörle mücadele ediyor.  Buradan Sayın Erdoğan’ı şiddetle uyarıyorum; Şuursuz şuursuz, keyfine göre söylediğin her söz, ileride karşımıza çıkar. Ve senin iş bilmezliğinin faturasını bu aziz millet öder. Unutma!  Sen bu devleti, 83 milyon adına temsil ediyorsun. İşini ciddi yapacaksın, ağzından çıkana dikkat edeceksin. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.