Sömürüye, yolsuzluğa, mafya düzenine karşı sesimizi yükseltelim

EMEP MYK Üyesi Erkan: Sömürüye, yolsuzluğa, mafya düzenine karşı sesimizi yükseltelimEmek Partisi mahallelerde siyaset-sermaye-mafya ortaklığına karşı ses yükseltme çağrılarını sürdürüyor. EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ile tartışmaları ve yürüttükleri..

Sömürüye, yolsuzluğa, mafya düzenine karşı sesimizi yükseltelim
Son Güncelleme: Whatsapp

EMEP MYK Üyesi Erkan: Sömürüye, yolsuzluğa, mafya düzenine karşı sesimizi yükseltelim
Emek Partisi mahallelerde siyaset-sermaye-mafya ortaklığına karşı ses yükseltme çağrılarını sürdürüyor. EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ile tartışmaları ve yürüttükleri çalışmaları konuştuk.

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaları ile gündeme gelen siyaset-sermaye-mafya ortaklığına ilişkin iddiaların araştırılması ve suçluların cezalandırılması için bir süredir çalışmalarını sürdürüyor.

Emekçi mahallelerinde, semt pazarlarında, işçi duraklarında, fabrika önlerinde aydınlatma faaliyeti sürdüren Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, “Sömürüye, yolsuzluklara ve mafya düzenine karşı sesimizi yükseltip, ‘Bu düzen çürümüştür, değiştirelim’ diyerek birlikte harekete geçmek durumundayız” dedi.

EMEP MYK Üyesi ve Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ile gündeme gelen siyaset-sermaye-mafya ortaklığına ilişkin iddiaları ve bir süredir yürüttükleri aydınlatma faaliyetini konuştuk.

“HÜKÜMET YETKİLİLERİ VE YARGI ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR”
“Ülkemiz 20 günü aşkın süredir bir suç örgütü liderinin sermaye-devlet-mafya-çete sarmalında ortaya attığı iddialarla çalkalanıyor” diyen Erkan, “Milletvekili dövdürmekten gazetelerin basılmasına, Uğur Mumcu ve Kutlu Adalı cinayetlerine varıncaya kadar kanlı eylemlerin de itiraf edildiği ve başta uyuşturucu ticareti olmaz üzere bir takım ilişkilerin ifşasının yapıldığı, İçişleri Bakanından Hükümet yetkililerine kadar bir dizi ismin adının geçtiği iddialar karşısında ise başta Erdoğan olmak üzere Hükümet yetkilileri ve yargı üç maymunu oynamakta” dedi.

“EMEKÇİLER ÖRGÜTLÜ GÜCÜYLE TEPKİ VERMELİ”
Suskunluk ve cezasızlık halinin kaygı ve endişeyi beraberinde getirdiğini söyleyen Erkan, “Halka, işçi ve emekçilere karşı işlenmiş suçlar bir bir açığa dökülürken bu suskunluk ve cezasızlık hali bu ve benzer suçların devam edeceği kaygısını ve endişesini de beraberinde getiriyor. Kuşkusuz sermaye-devlet-mafya-çete  sarmalında ortaya atılan bu iddiaların açığa çıkarılması ve suçluların yargı önüne çıkarılmasının teminatı işçi ve emekçilerin bu sürece müdahil olmasıdır. Emekçilerin kendi örgütlü gücüyle bu çürümüş düzene karşı tepkisini ortaya koyması gerekmektedir” diye konuştu.

“BU DÜZEN ÇÜRÜMÜŞTÜR, DEĞİŞTİRELİM”
Emekçilere birlikte harekete geçme çağrısı yapan Erkan, “Partimiz bu amaçla bir süredir çeşitli emekçi mahallelerinde, semt pazarlarında, işçi duraklarında, fabrika önlerinde bir aydınlatma faaliyeti sürdürüyor. Çağrımız şu yöndedir: Sömürüye, yolsuzluklara ve mafya düzenine karşı sesimizi yükseltelim. Eğer bir sesimizi yükseltmez, tepkimizi göstermezsek iddialara konu olan kişiler yargılanmayacak. Başta İçişleri Bakanı görevinden alınmalıdır. Hızla Mecliste bir araştırma komisyonu kurulmalıdır. Ama bütün bunların teminatının da işçi ve emekçilerin tepkisini birlikte örgütlemesi, sesini birleştirmesinden geçtiğini biliyoruz. Fabrikalarımızda, işyerlerimizde, mahallelerimizde ‘Bu düzen çürümüştür, değiştirelim’ diyerek birlikte harekete geçmek durumundayız” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.