Serbest bırakılan Alper Taş: Bu bir adalet mücadelesi

Cumartesi Anneleri’nin basın açıklamasına izin vermeyen polis, SOL Parti PM Üyesi Alper Taş’ı sert müdahaleyle gözaltına almıştı. Alper Taş ve eyleme katılan diğer 15 kişi serbest bırakıldı. Cumartesi Anneleri’nin yargılandığı..

Serbest bırakılan Alper Taş: Bu bir adalet mücadelesi
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumartesi Anneleri’nin basın açıklamasına izin vermeyen polis, SOL Parti PM Üyesi Alper Taş’ı sert müdahaleyle gözaltına almıştı. Alper Taş ve eyleme katılan diğer 15 kişi serbest bırakıldı.

Cumartesi Anneleri’nin yargılandığı davanın 5’inci duruşması öncesi düzenlenmek istenen basın açıklamasına polis müdahale etti. Müdahale sonucu SOL Parti PM Üyesi Alper Taş ile SOL Parti yöneticileri, DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren, davanın avukatı Meriç Eyüboğlu ve Avukat Efkan Bolaç’ın da aralarında olduğu 16 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 16 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Serbest bırakılmasının ardından açıklama yapan Alper Taş, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davaya da değinerek “İstanbul’da 2 dava vardı. Bir tanesi Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava diğeri de Cumartesi Anneleri’nin yargılandığı dava. Biz adalet, hukuk, demokrasi adına bu 2 davaya da katılmak istedik. 2 davayla da dayanışma içerisinde olmak istedik ama her 2 davada da yasaklarla karşı karşıya kaldık. İnsanların davaya katılmasının önüne geçtiler. İnsanların toplanmasını yasakladılar. Adeta İstanbul’daki 2 dava utanç davasına dönüştü. Biz bu utanç davasına karşı tepkimizi demokratik, barışçıl biçimde ifade ettik. Bunun sonucunda da gözaltına alındık. Gözaltı sonrası hepimiz serbestiz, iyiyiz. Bu bir demokrasi, hukuk, adalet, eşitlik mücadelesi. Bu mücadeleyi hep beraber kazanacağız. Özgür, demokratik bir Türkiye’yi el birliğiyle yaratacağız” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.