Sedat Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı düzenlendi.

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı düzenlendi. Ev için el koyma kararı alınmıştı. Geçen yılın mayıs ayından bu yana sosyal..

Sedat Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı düzenlendi.
Son Güncelleme: Whatsapp

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı düzenlendi. Ev için el koyma kararı alınmıştı.

Geçen yılın mayıs ayından bu yana sosyal medya hesaplarından mafya-siyaset-sermaye ilişkileri hakkında iddialarda bulunan suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in İstanbul Beykoz’daki evi, Milli Parklar ve Bahçeler’e devredilmişti.
Halktv’nin haberine göre Sedat Peker’in Beykoz Korusu’nun sınırları içinde yer alan ve ‘tek mal varlığım’ dediği evine bu sabah silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırı, bu sabah 09.30’da gerçekleşti. Evin önüne iki araç geldi. Bir araç uzakta beklerken, yakına gelen aracın camı açıldı. Eve Sedat Peker’in bilgisi dahilinde geldiğini söyleyen kişi görevlilerin kendisine yaklaşması üzerine arabanın içinden ateş etti. Evdeki görevli Yılmaz Günay’a 3 kurşun isabet etti. Günay, ağır yaralı olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Evde, Peker’in bilgisi dahilinde 6 kişinin güvenlik amacıyla kaldığı, 3’er kişilik vardiyalarla çalıştıkları öğrenildi.
Sedat Peker cephesi saldırıyı, suikast timi iddiasının ardından gözdağı olarak yorumluyor.

Sedat Peker cephesi saldırıyı, suikast timi iddiasının ardından gözdağı olarak yorumluyor. Sedat Peker’in dijital tecrite alınmasından sonra yurtdışında kurulan suikast timinin haricinde “Türkiye’deki yakınlarının da hepsine zarar veririz yani öldürürüz” mesajının iletildiğini söylüyor. Saldırıyı, Sedat Peker’in susmasını sağlamaya çalıştıkları yönünde yorumluyorlar.

“PEKER’İN ÖNCEDEN BİLGİSİ VARDI”

Halk TV’den İsmail Saymaz, Sedat Peker’in yakınlarına ulaşarak saldırının detaylarını kamuoyuyla paylaştı. Saymaz, Peker’in”Saldırı olacağını biliyordum, hatta suikastı koordine edecek isimleri de biliyorum” dediğini aktardı.

Saymaz’a göre Peker’in yakın çevresi özetle şunları söyledi:

-Sedat Peker gayet iyi. Olayla ilgili tek yaptığı yorum ise:

-Aptal düşmanlar maalesef insanın zekasını köreltiyor.

-Sedat Peker’in bu konularla ilgili daha önceden bilgisi vardı. Hatta Dubai’ye yollanan kişilere (suikast timi) başka isimlere pasaport çıkarıldı. Kişilerin isimleri başka fakat sahte isimlere gerçek pasaport çıkarıldı.

-Bu kişilerin görevi suikasti yapmak değil suikastle ilgili grupları koordine etmek.

-Sahte isimle çıkarılan pasaportların gerçek sahiplerinin bilgisi de Sedat Peker’de.

-‘Türkiye’deki yakınlarının hepsini öldüreceğiz’ tarzında ki bu eylemlerin olacığı da Sedat Peker tarafından biliniyordu. Hatta bunu yakın arkadaşlarıyla da paylaştı.

-Türkiye içerisindeki bu organizasyonda yer alan isimler de kendisinde.

– Buradan anlıyoruz ki: hükümeti sarsan bu suç dosyalarını ifşa ederken güvenlikle ilgili de bilgi sahibi. Hesaplarını ona göre yapıyor.

– Sedat Peker, yakınlarına ‘Vallahi çok eğleneceğiz. Ama zamanını ben belirleyeceğim’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.