Sadettin Tantan Toplumsal Patlama bekliyor.

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan ülkeyi bekleyen bir sosyal patlama gerçeğini dile getirmiş. Gerçi bunu yıllardır söylüyoruz bizler, anlatmaya çalışıyoruz bu gidişatın sonu buraya gider..

Sadettin Tantan Toplumsal Patlama bekliyor.
Son Güncelleme: Whatsapp

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan ülkeyi bekleyen bir sosyal patlama gerçeğini dile getirmiş.

Gerçi bunu yıllardır söylüyoruz bizler, anlatmaya çalışıyoruz bu gidişatın sonu buraya gider zaten başka alternatifi de yok.

İktidar önlem almalı diyor ve önerilerini sunuyor ancak iktidarın aldığı önlemler onun dediği gibi üretime yönelik değil.

Özellikle kırsal kalkınma ve tarımda modernize olmak hiç değil. Çünkü o alanlar maden sahası haline getiriliyor.

İktidar önlem olarak toplumsal olaylarda polisin askeriyenin ağır silahlarını kullanabilmesi için yasa çıkarıyor...

Yani kendi halkıyla savaşa hazırlanan İktidar toplumsal olaylara karşı bir ordu ile savaşır gibi davranacak ve insanları öldürtecek. İktidarın çıkardığı bu yasa insanın aklına bunu getiriyor.

Kendisine muhalif olan her kesi terörist ilan ederek, katli vaciptir mi diyecek? Bu yasa neyin hazırlığıdır?

Sanıyorum cevabı hepimiz biliyoruz zaten…

Eski İçişleri Bakanı, Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan, çöken sektörlerle beraber artan işsizliğe dikkat çekerek, acil tedbirler alınması gerektiğini söyledi. Tantan, Yeniçağ gazetesine yaptığı açıklamada, önlem alınmaması durumunda büyük bir sosyal patlama ile karşı karşıya kalabileceğini vurguladı.

Tantan, Türk sanayi ve ekonomisinin kalkınması için sanayi ve tarımsal sermayenin acilen teşvik edilip desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, bu yapılmadığı takdirde Türkiye’nin neticesi tahminler üzerinde büyük bir sosyal patlama ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

“BOMBA ÜZERİNDE OTURMAKTADIR…”

Saadettin Tantan şunları söyledi:

“İzlenen yanlış politikalarla maalesef sanayi sermayesi çökertilip finansal sermaye öne alındığı için paradan para kazanma siyaseti yatırımlardan uzaklaşmaya yol açtı. Bunun sonucunda lüks tüketim artışı kaçınılmaz olurken tasarrufun olmaması da ekonomiyi dibe çekti. Bir süre ekonomiye can simidi olan inşaat sektörünün de çökmesiyle işsizlikte zirve yaşanmaya başladı. Bu durum sadece İstanbul’da yaklaşık 1 milyon gencin işsiz kalmasına neden oldu. Bu gençlerin köyüne dönememeleri de başlı başına bir sorundur.

Bunun yanı sıra göçlerle kentlere gelmiş 5-6 milyon insanın şehirlerde hayatlarını sürdürebilirlikleri de ortadan kalkmıştır. Bütün bunları yan yana getirdiğimizde büyük bir sosyal patlama riskiyle karşı karşıya kaldığımız ortadadır.

Toplumsal huzur ve düzeni yok etme potansiyelindeki bu riski görmezden gelemeyiz. Şu anda toplum adeta bir saatli bomba üzerinde oturmaktadır. Bu saatli bombayı etkisiz hale getirmek iktidarın öncelikli görevi olmalıdır. İktidar süratle, kentlerdeki bu yoğunluğu köylere döndürecek projeleri devreye sokmalıdır. Eğitim, teknoloji, araç-gereç alt yapılarıyla modern köyler oluşturularak zaman kaybetmeden bu sosyal patlamanın önüne geçilmelidir.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.