PERİNÇEK’E BAK… 30 Ağustos’la Afganistan’ı bir tuttu…

Taliban’la Atatürk’ü bir tutan Perinçek bu kez Aydınlık’ın manşetinden 30 Ağustos’la Afganistan’ı bir tuttu… ÜLKEDEKİ DEJENERASYON VE DEZENFORMASYONUN BOYUTLARI PERİNÇEK’İN AÇIKLAMALARINDA… Ahlaki, siyasi, iktisadi dezenformasyon ülkenin tamamını etkisi altına alınca..

PERİNÇEK’E BAK… 30 Ağustos’la Afganistan’ı bir tuttu…
Son Güncelleme: Whatsapp

Taliban’la Atatürk’ü bir tutan Perinçek bu kez Aydınlık’ın manşetinden 30 Ağustos’la Afganistan’ı bir tuttu…

ÜLKEDEKİ DEJENERASYON VE DEZENFORMASYONUN BOYUTLARI PERİNÇEK’İN AÇIKLAMALARINDA…

Ahlaki, siyasi, iktisadi dezenformasyon ülkenin tamamını etkisi altına alınca Perinçek’te bundan nasibini oldukça fazla aldı elbette. Devlet ve devlet kurumlarında tüm gelenekler, liyakat bir kenara atılıp her yere İmam Hatipliler doldurulunca oradan başlayan dezenformasyon tüm ülkeye yayıldı…

Devlet gelenekleri, Bilimsel Eğitim ve Liyakat dan uzaklaşan sistem çürüdü…

Yolsuzluklar, rüşvetler, “Devlet Malı Deniz” anlayışı ile yaşanan yağmayı görmeyen insanlarımızda bu dezenformasyonun bir parçası oldu…

Göz göre göre yok edilen tüm değerler ile birlikte ülkeyi sömürgeleştirenlere, halkı yoksullaştıranlara seyirci kalıp üstüne üstlük alkışlamayı nasıl açıklayabiliriz… Cehalet giderek büyüdü, bilim aşağılandı, sahte bilim insanları yaratıldı ki gericileri bilimi temsiliyet makamlarına yerleştirebilsinler…

Yaşadığımız rezaletler Taliban’a güzellemeler yapanlar bu dejenerasyonun ve dezenformasyonun parçasıdır…

Ulusal tüm değerlerin yok edildiği günümüzde Perinçek’in de karnını doyurabilmesi için iktidara selam çakması lazım…

Taliban’ı ve Afganistan’ı Atatürk ve Büyük Taarruzla benzeştirmek dik ala dezenformasyonun en açık halidir…

Vatan Partisi lideri Başkanı Doğu Perinçek, daha önce yaptığı bir açıklamada Mustafa Kemal Atatürk ile Taliban’ı bir tutmuştu. Perinçek 30 Ağustos nedeniyle yazdığı yazıda ise “30 Ağustos ateşi Afganistan’dan parlıyor” ifadelerini kullandı. Perinçek’in yazısı Aydınlık gazetesinde manşet oldu.

“Afganistan’da kadınlar Taliban ile özgürleşecek” diyen ve Taliban ile Mustafa Kemal’i bir tutan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir yazı kaleme aldı.
Perinçek, yazısında “30 Ağustos zaferi mazlum milletleri ateşledi. Hindistan, Afganistan’dan Suriye, Cezayir’e kadar cesaret verdi. 1922’de ön cephede Atatürk Türkiyesi vardı. Bugün Afgan milleti var. Ne mutlu Türk milletine 30 Ağustos ateşi Afganistan’dan parlıyor” ifadelerini kullandı.

Perinçek ayrıca, “30 Ağustos 1922’de ön cephede Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiye’si vardı. Şu an bu cephenin ön safında Afgan devleti ve milleti bulunuyor. Ne mutlu biz Atatürk’ün yiğitlerine, 30 Ağustos’ta yükselttiğimiz kurtuluş bayrağı, yüzyıldır elden ele geçti ve bugün Afganistan’da dalgalanıyor. ABD emperyalizmi, Afgan Milletinin bağımsızlık sevdasına ve iman dolu göğsüne çarptı ve yere yıkıldı” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.