Ömer Faruk Başaran İTO için düğmeye bastı

Başaran Holding’in sahibi Ömer Faruk Başaran, İTO (İstanbul Ticaret Odası) Değişim Hareketini başlattı… Ve bu çıkışı yayınladığı manifesto ile kamuoyuna duyurdu… Başaran’ın manifestosu şöyle…. Büyük Türkiye için İTO – İstanbul..

Ömer Faruk Başaran İTO için düğmeye bastı
Son Güncelleme: Whatsapp

Başaran Holding’in sahibi Ömer Faruk Başaran, İTO (İstanbul Ticaret Odası) Değişim Hareketini başlattı…

Ve bu çıkışı yayınladığı manifesto ile kamuoyuna duyurdu…

Başaran’ın manifestosu şöyle….

Büyük Türkiye için

İTO – İstanbul Ticaret Odası Değişim Hareketi’ni başlatıyoruz!

Değişimin Sesi İstanbul’dan Yayılıyor!

İTO Değişim Platformu; Türkiye’mizin altın coğrafyası İstanbul’dan yola çıkan, millî değerlerimizden güç ve ilham alarak millî menfaatlerimizle bütünleşen, “Büyük Türkiye İdeali”nin yılmaz savunucusu, “yenilikçi, ilerici, liyakate önem veren” iş dünyasının tek bir çatı altında buluştuğu yürekli ve dirayetli iş insanları topluluğudur.

İTO Değişim Platformu;

 • “Büyük Türkiye”ye ve değişime inanan yürekli iş insanlarının hareketidir.
 • Tamamen yerli ve millî bir harekettir.
 • Siyaset üstüdür. Arka Bahçe değildir.
 • Değişim isteyenlerin ve ötekileştirilenlerin sesi ve umududur.
 • İş dünyasının hak, hukuk ve adalet savunucusudur.
 • Baskısız ve yasaksız Türkiye’nin yılmaz savunucusudur.
 • Kilitlenen değişim kapısını açacak yegâne anahtardır.

İTO Değişim Platformu olarak en büyük hedefimiz; siyasete endekslenen, iktidarların arka bahçesi hâline dönüşen odalarımızı siyasetin esaretinden kurtarmak, iş insanlarımıza gerçek anlamda hizmet sunan kurumlar haline getirmektir.

Ayrıca;

 • Siyasete kurban edilen odalarımızın yeniden iş insanlarımıza hizmet etmesini sağlamak;
 • İş insanlarımızın uluslararası arenada, dünyadaki rakipleriyle eşit ve aynı koşullar altında yer almalarını sağlayacak, söz konusu şart ve koşulların oluşturulması için çaba sarf etmek;
 • İş insanlarımızın nitelikli iş gücüne kavuşabilmesi için gerekli tüm adımları atmak;
 • İş insanlarımızın AR-GE, teknoloji, bilişim, bilim gibi argümanları daha etkin kullanmalarını sağlayacak, dünyadaki en son gelişmeler ışığında onlara yeni ufuklar, yeni yollar, yeni alanlar açmak;
 • İş insanlarımız arasında kadınlarımıza her zaman gerekli önceliği ve inceliği gösterecek, istisnasız her alanda daha aktif rol alabilmeleri için gerekli tüm şartları sunmak ve kadınlarımızdan, tüm dünyaya örnek “rol modeller” oluşturmak;
 • İş insanlarımız için İTO’yu, sorunlara hiçbir hukuki ve siyasi baskı olmaksızın daha hızlı müdahale eden, çözüm odaklı bir kuruluş haline getirmek;

öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

İTO Değişim Platformu, siyasi baskıyla susturulan iş insanlarımızın dili, gözü, kulağı olmaya kararlıdır.

İTO Değişim Platformu, adında da geçtiği üzere “değişim”in öncüsüdür. Değişim isteyen tüm iş insanlarımızın “cesaret” ve “dirayet” hareketidir.

Değişim, İTO Değişim Platformu ile sadece Türkiye’mizin değil, dünyanın da “altın coğrafyası” sayılabilecek İstanbul’dan başlıyor.

İstanbul Ticaret Odası, iki büyük imparatorluğun ve modern cumhuriyetin girişimci ruhunun mirasçısı olmakla birlikte, İTO Değişim Platformu tarafından başlatılan değişim ile hak ettiği yerini alacaktır. Değişim meşalesini, İstanbul’dan tüm Türkiye’ye sahip olduğu ticari tecrübeyle bir güneş gibi yayacak; Türkiye’deki değişimin ve “Büyük Türkiye” idealinin baş aktörü olacaktır!

630 bini aşkın esnaf, girişimci ve tüccarın kalesi olan İstanbul Ticaret Odası, yüz binlerce esnaf, girişimci ve tüccarın yeniden doğduğu, “Yeni Türkiye”ye yelken açan bir umut adası olacaktır.

Türkiye’miz, başarıya ulaşmak için bağımsız olmalıdır. Türkiye’mizin odaları, sivil toplum kuruluşları, dernekleri, vakıfları, devlet müesseseleri, bağımsız ve tarafsız olmalıdır. Tüm bu kurumlar, Türkiye’deki değişimi yönlendirecek önemli aktörlerdir. İTO Değişim Platformu, bu görevin işlemez hale geldiği bozuk, baskıcı yapıyı yıkacak, Türkiye’mizin “millî” ve “bağımsız” kalkınabilmesi adına gerekli tüm koşulları sağlayarak İTO’nun önünü açacaktır.

Hiç şüphesiz ki, gerçekleri görerek haykıran, baskılara ve yıldırmalara karşı dirayet gösteren, haksızlığa karşı susmayan cesur iş insanlarımız sayesinde İTO’da değişim meşalesi yakılacak ve tüm Türkiye’de parlayacaktır!

Aydınlık bir gelecek için, değişim şart!

Değişimin adı İTO DEĞİŞİM PLATFORMU!

Şimdi!

Ömer Faruk BAŞARAN

İTO Değişim Platformu Sözcüsü

01.11.2021

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.