Okullar bile soyulmaya başlandı

Memleketin ahvali budur. Camiler, okullar her yer soyuluyor, devletin kurumlarının soyulduğu ve bu işlerin normalleştiği bir ortamda daha ne beklenir ki… Okulun bir kavanoz şekeri dahi çalınıyorsa ekonominin ne halde..

Okullar bile soyulmaya başlandı
Son Güncelleme: Whatsapp

Memleketin ahvali budur.

Camiler, okullar her yer soyuluyor, devletin kurumlarının soyulduğu ve bu işlerin normalleştiği bir ortamda daha ne beklenir ki…

Okulun bir kavanoz şekeri dahi çalınıyorsa ekonominin ne halde olduğunu anlatmaya gerek yok demektir.

İstanbul Beykoz’da bulunan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Yeni Mahalle Anaokulu üç hafta arayla iki kere soyuldu. Hırsızlar, ilk soygunun ardından önlem amacı ile bir hayırsever tarafından alınan kamera sistemini, öğrenciler için alınan yapıştırıcıları, sulu boyaları, pastel boyaları, çay makinasını, bir poşet çayı ve bir kavanoz şekeri çaldı.  

İlk hırsızlık olayı bundan üç hafta önce yaşandı. Anaokulu müdürünün odasından giriş yapan hırsızlar okuldaki televizyonları, bilgisayarları, mikrofonları, kamera sistemine varıncaya kadar tüm elektronik cihazları çaldılar. Okul Müdürü Betül Kuru’nun kişisel gayretleri, sosyal medya üzerinden yaptığı duyurular ve hayırseverlerin yardımları sonucunda çalınan eşyalar kısa sürede yerine konuldu.

Okul yönetimi İlk hırsızlığın şokunu henüz üzerinden atamamıştı ki aradan üç hafta geçmeden ikinci hırsızlık olayı yaşandı. Bu olay ise Türkiye’de hırsızlığın bile ne kadar ayaklar altına alındığını gösterdi. Hırsızlar, ilk soygunun ardından önlem amacı ile bir hayırsever tarafından alınan kamera sistemini, öğrenciler için alınan yapıştırıcıları, sulu boyaları, pastel boyaları, çay makinasını, bir poşet çayı ve bir kavanoz şekeri çaldı.  

Olayın ardından polis ekipleri olay yerinden parmak izi aldılar. Üç hafta ara ile gerçekleştirilen iki hırsızlık olayındaki benzerlikler nedeni ile hırsızların aynı kişiler olduğundan şüpheleniliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.