Muharrem İnce’nin CHP’den istifa etmeme şartı

Muharrem İnce’nin CHP’den istifa etmeme şartı belli oldu: ‘Bu koşullar gerçekleşirse gitmem’ Gazeteci Gürkan Hacır, Habertürk’te Hülya Hökenek’in sunduğu Enine Boyuna programında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Araştırmacı Mustafa Şen ve Gazeteci Cem Küçük ile..

Muharrem İnce’nin CHP’den istifa etmeme şartı
Son Güncelleme: Whatsapp

Muharrem İnce’nin CHP’den istifa etmeme şartı belli oldu: ‘Bu koşullar gerçekleşirse gitmem’

Gazeteci Gürkan Hacır, Habertürk’te Hülya Hökenek’in sunduğu Enine Boyuna programında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Araştırmacı Mustafa Şen ve Gazeteci Cem Küçük ile birlikte gündemi yorumladı.

 “3 talep var. Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile Genel Başkanlık seçimlerinin parti üyeleri tarafından yapılması ve 2 dönem başarısız olan bir genel başkanın o koltukta kalamayacağına ilişkin bir tüzük düzenlemesi” istediğimi söyledi. 

3 ESKİ VEKİL, 3 ESKİ GENEL BAŞKANLA GÖRÜŞTÜ

www.gercekgundem.com’un aktardığına göre, Gürkan Hacır, CHP eski milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hakkı Akalın ve Metin Lütfü Baydar‘ın CHP’nin ‘Ak Saçlıları’ olarak bilinen CHP’nin eski Genel Başkanları Deniz Baykal, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ayrı ayrı görüştüklerini anlattı.

DENİZ BAYKAL: KİMSE AYRILMAMALI

Daha sonra ise 3 eski genel başkanın Deniz Baykal’ın evinde biraraya geldiklerini, “Bölünmelerin CHP tarihinde hiç iyi sonuç vermediğini, iktidar alternafinin bu şekilde kaçırıldığını” ifade ederek görüş birliğine vardığını hatta Deniz Baykal’ın “Kimse ayrılmamalı biz bu işin acısını çok çektik” dediğini aktaran Gürkan Hacır’ın konuşmasından satır başları şöyle:

CHP’Lİ ESKİ VEKİLLERDEN 3 TALEP

“3 eski vekilin 3 talebinin olduğunu öğrendim.

Cumhurbaşkanı adayı ve genel başkan seçiminin parti üyeleri tarafından yapılması. İki dönem başarısız olan genel başkanın o koltukta kalamayacağına ilişkin bir tüzük düzenlemesi.

Bu 3 madde dile getiriliyor. ‘Bir ayrışma olmasın, parti bölünmesin’ diye gayret içerisinde oluyorlar.

MUHARREM İNCE’DEN 3 TALEP HAKKINDA İLK YORUM: BU KOŞULLAR GERÇEKLEŞİRSE GİTMEM

Daha sonra ise Muharrem İnce’yi aradım. İnce de, “Bana bunları söylediler,  böyle birşey olursa ben neden gideyim? Gitmem! Ama partide demokrasi kalmadığı için gidiyorum. Bu koşullar gerçekleşirse (3 talep) gitmem. Bu maddelerin kabul edileceğine dair pek bir ihtimal görmüyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU 3 ESKİ VEKİLLE GÖRÜŞECEK

Ancak şunu belirteyim; 3 eski genel başkan, 3 eski milletvekiline bu konuda diplomasi trafiğini yürütmeleri için onay vermiş. Kemal (Kılıçdaroğlu) Bey’den randevu istenmiş. Kemal Bey de İzmir dönüşü bu 3 milletvekilini kabul edecek. Ve bir görüşme trafiği başlayacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.