MAHMUT ALINAK’TAN TUTUKLU AİLELERİNE ÇAĞRI

Mahmut Alınak’ın çağrısına İlimizden Babası Cezaevinde bulunan Ezo Alçınkaya ses verdi ve oda sosyal medya sayfasından tutuklu ailelerine yapılan bu çağrıya destek vererek katıldı… TUTUKLU AİLELERİNE ÇAĞRI Değerli aileler, Benzer..

MAHMUT ALINAK’TAN TUTUKLU AİLELERİNE ÇAĞRI
Son Güncelleme: Whatsapp

Mahmut Alınak’ın çağrısına İlimizden Babası Cezaevinde bulunan Ezo Alçınkaya ses verdi ve oda sosyal medya sayfasından tutuklu ailelerine yapılan bu çağrıya destek vererek katıldı…

TUTUKLU AİLELERİNE ÇAĞRI

Değerli aileler,

Benzer bir çağrıyı 2019’ın başında da yapmıştım. Ancak sizlerle bağlantı kuramadığım için çağrım ne yazık ki sonuçsuz kalmıştı. 

Türk cezaevlerinin bir zulüm makinesi gibi çalıştığını en çok sizler biliyorsunuz.

Çocuklarınız, eşleriniz ve kardeşleriniz o zindanlarda çürütülürken, siz de ziyaret için yüzlerce ve binlerce kilometrelik yolları kat ederek gittiğiniz cezaevi kapılarında azap çekiyorsunuz.

Dar gelirli aileler yol masraflarını karşılayamadıkları için ziyarete bile gidemiyorlar.

Bu zulüm onlarca yıldır sürüyor ve bir türlü de insani bir çözüme kavuşmuyor.

Çünkü devlet, bu talan düzenini sürdürmek için cezaevlerini halkı korkutup sindiren bir silah olarak kullanıyor.

Tarih şahittir ki, siz aileler cezaevlerindeki zulme karşı geçmişte kahramanca direnişler sergilediniz. Ancak dağınık ve örgütsüz olduğunuz için hükümetleri zorlayacak bir kuvvet olamadınız.

Böyle olunca da tutuklular kendi kaderleri ile baş başa kaldılar ve tek mücadele araçları olan ölüm orucu ve açlık grevlerine başvurmak zorunda kaldılar.  

Ne yazık ki, çok ağır bedeller ödediler; bazıları canlarından oldu, bazıları ise sakat kaldı. Devlet güçleri o bıçak sırtı günlerde cezaevlerine hafızalardan hiç silinmeyecek katliamlar gerçekleştirdi. 

Bugün de birçok cezaevinde hâlâ açlık grevleri sürüyor.

Siz isterseniz- ki siz aslında bir ordu kadar güçlü ve etkilisiniz- hükümet cezaevlerini insanileştirmek zorunda kalacaktır.

BU MESELE BASIN AÇIKLAMALARIYLA GEÇİŞTİRİLEMEZ

Çözümün basit üç yolu var:

1-    Bir ÖZGÜRLÜK KANUNU çıkarılıp cezaevleri boşaltılmalıdır.

2-    Cezaevlerinde gündüzleri ORTAK BAHÇE SİSTEMİ’NE geçilmelidir.

3-    TUTUKLULAR CEZAEVİ YÖNETİMİNE ORTAK OLMALIDIRLAR.

Her cezaevi, üçü tutuklu temsilcilerinden, üçü cezaevi idaresinden, biri de il genel meclisinden olmak üzere yedi kişiden oluşan bir kurul tarafından yönetilmelidir. 

Sevgili aileler,

Adresiniz bende yok. Bu nedenle açık mektup yazmak zorunda kaldım. Umarım duyarlı medya mensupları ve kardeşlerimizin de yardımları ile bu mektuptan haberdar olur ve benimle iletişime geçersiniz.

Birlikte olursak -tereddüt yok- başaracağız!

Benimle iletişime geçerseniz, Diyarbakır veya İstanbul’da bir CEZAEVLERİ KONFERANSI düzenleyip yapacağımız çalışmaların yol ve yöntemlerini belirleyeceğiz.

Unutmayalım ki, içeridekilerin hayatları dışarıdakilere emanettir. Bu emanete sahip çıkmak biz dışarıdakilerin görevidir. 

Telefonum ve mail adresim aşağıdadır:

Mail adresi: alinakavdo@gmail.com <mailto:alinakavdo@gmail.com>

Tlf: 0546 518 86 86

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.