Komünist başkan, halkla birlikte 40 günlük işi bir haftada bitirdi

Komünist başkan, halkla birlikte 40 günlük işi bir haftada bitirdi: ‘İhale yapılmadan da bu işler yapılabilir’ TKP’li Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, halka yaptığı çağrıyla 40 günlük kaldırım işini..

Komünist başkan, halkla birlikte 40 günlük işi bir haftada bitirdi
Son Güncelleme: Whatsapp

Komünist başkan, halkla birlikte 40 günlük işi bir haftada bitirdi: ‘İhale yapılmadan da bu işler yapılabilir’

TKP’li Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, halka yaptığı çağrıyla 40 günlük kaldırım işini 1 haftada bitirdi. Maçoğlu, ”İhale yapılmadan da bu işler yapılabilir” ifadelerini kullandı.

Tunceli Belediyesi yaklaşık 2 yıl önce bir çağrı yaparak Merkez Moğultay Mahallesi Demiroluk Caddesi üzerinde kaldırım yapılmasını işini kolektif bir şekilde ve dayanışma içerisinde gerçekleştirmişti.

Bugün yine benzer bir çağrıyla Cumhuriyet Mahallesi (Gazik) yolu üzerinde aynı çalışma hayata geçirildi.

“40 GÜN SÜRECEK ÇALIŞMA 1 HAFTA BİTİRİLDİ”

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre tek başına belediye emekçilerinin 30-40 günde yapacağı yolu dayanışma ve halkın katılımıyla 1 haftada tamamladıklarını belirten TKP’li Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Bu da halkın bir araya geldiğinde yapamayacağı şeyin olmadığını gösteriyor. Yani ihale yapılmadan da bu işler yapılabilir.

Belki de 1 milyondan fazla maliyeti olacak bir yolu biz kendi öz gücümüzle 400-500 bin liraya yapabiliyoruz. Gücümüz şimdilik buna yetiyor. Halkımız da bize destek veriyor” dedi.

“ÇALIŞMALARA HALKIN KATILMASI ÖNEMLİ”

Halkın bu tür çalışmalara katılmasının önemli olduğunun altını çizen Maçoğlu, “Birçok arkadaşımız bu yollardan geçtiğinde kendisine ait bir taşı görüyor. İnsanlar buradan geçtiğinde ‘bu taşları biz taşıdık’ diyecektir. Demiroluk yolunu yaparken de aynı şey oldu. İnsanlar oradan geçerken kendi yaptığı çalışmaların eserini görebiliyor. Bu bizim için önemli bir şey” diye konuştu.

“DAYANIŞMANIN RUHU HAYATA GEÇİYOR”

Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Kaya, ise “Burası uzun süredir hem şehrin bağlantı yolu hem de aktif olarak kullanılan bir yol. Güvenlik açısından risk teşkil eden bir yoldu. Yol genişletme çalışmalarını tamamladıktan sonra alt yapı hizmetlerinin de devreye girmesiyle kaldırım çalışmasını da halkımızla birlikte örgütledik.

Yolun daha kullanılır, işlevsel ve güvenli hale getirilmesi için bir çaba içerisindeyiz. Bugün de kolektif bir şekilde halkımızla birlikte dayanışma ruhunu hayata geçirerek burada çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.