İzmir’de provokasyon… Atatürk’e hakaret edip şeriat istediler

İşte Taliban, Işid, Müslüman Kardeşler, Hizbullah uzantıları ülkenin her yanında cirit atıyor ve her geçen gün daha cüretkar oluyorlar. Yıllardır Afganistan’a dönüştürülüyoruz derken bizleri ciddiye almayanların da kafasına dank ettiği..

İzmir’de provokasyon… Atatürk’e hakaret edip şeriat istediler
Son Güncelleme: Whatsapp

İşte Taliban, Işid, Müslüman Kardeşler, Hizbullah uzantıları ülkenin her yanında cirit atıyor ve her geçen gün daha cüretkar oluyorlar.

Yıllardır Afganistan’a dönüştürülüyoruz derken bizleri ciddiye almayanların da kafasına dank ettiği günlere geldik.

Türkiye Doğunun ve Ortadoğunun kirli gericiliğinin istilası altında.

Mültecilerle doldurulan coğrafyada artık büyük tehlikeler bizleri bekliyor.

Azgınlar, cüretkarlar ve bu provakasyonlarla bir şeylere hazırlıyorlar ülkeyi…

Bazı kentlerde ara ara yapılan şeriat provokasyonun adresi bu kez İzmir’di… Bildirilerin kentin nüfusunun arttığı bir dönemde dağıtılması dikkat çekti.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı avukat Tacettin Çolak, İzmir’in Bergama ilçesinin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı üzerindeki apartmanların kapılarına şeriat çağrısı içeren bildiriler bırakıldığını iddia etti. Bayram tatilinden dolayı kentte nüfusun en yoğun olduğu zamanın tercih edilmesi dikkat çekti. 

ÇOLAK: TALİBAN’IN UZANTILARI

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Tacettin Çolak şunları kaydetti:

“Devletin emniyet güçleri, internet ortamında iki satır bir yazı yazdığı için sanal devriye timleriyle insanlar hakkında davalar açtırırken, bu irticacı kalkışmalar hakkında ise en küçük bir işlem, bir takibat yapılmamakta. Bunların nereden cesaret aldıkları bellidir. Çünkü ülkeyi karanlıklar ortamına sürükleyen AKP’giller iktidarı son günlerde bir itirafta daha bulundu. Afganistan’da Taliban’la aynı inançları paylaştıklarını söylediler. Bunu söylerken Türkiye halkını da ortak etmek istiyorlar. Tabi yalan söylüyorlar. Türkiye halkının ezici çoğunluğunun, kafa kesen, alçakça insanların kanına giren, kadınları recmeden Taliban’la en küçük bir yakınlığı yoktur. Bu şeriat bildirileri dağıtanlar da Taliban’ın uzantılarıdır. Ama biz şunu söylüyoruz. Meydan boş değil. Bunların karşısında durmaya devam edeceğiz.”

BİLDİRİDE NELER YAZIYOR?

Çolak’ın edindiği ve apartmanlara dağıtıldığını öne sürdüğü, “Müslüman Olmak Neyi Gerektirir” başlıklı bildirilerde şu ifadeler yer alıyor:https://d28ccafeae4868128b5c842089e197cf.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

“İlkokullarda çocuklara ‘Ey ulu Atatürk açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim’ diye yemin verdiriliyor. Ders kitaplarında ise Atatürk’ün İslam’a zıt olarak yaptığı devrimler iyi bir şeymiş gibi öğretiliyor. Mesela şeriat bizi geri bıraktı. En iyi yönetim demokrasidir, laikliktir gibi. 1920’lerden sonra hakimiyet yani emir ve yasak koyma Allah’a değil millete verilmiştir. Hatta ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ denmektedir. Türkiye’de şeriat yani Kuran Kanunları değil (insanların kendi kafalarından çıkardıkları kanunlar) geçerli olmaktadır. Bu yetmiyormuş gibi bir de laiklik şartı vardır. Yani dinin emirleri devlet işlerine karıştırılamazmış. Çıkarılan kanunlar dine uygun olamazmış! Bu sebeple demokrasi de laiklik de İslam’a tamamen ters olan küfür sistemleridir.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.